Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rodzinny dom Harry'ego Pottera został wystawiony na sprzedaż

red.

Dom, który zagrał w filmie o Harrym Potterze rodzinny dom małego czarodzieja, właśnie został wystawiony na sprzedaż. Jak wygląda on w środku?

Fani Harry'ego Pottera z pewnością znają ten dom z filmowych przygód młodego czarodzieja. Znajdował się on w małej miejscowości w Wielkiej Brytanii o nazwie Dolina Godryka. To tam mieszkały słynne rodziny czarodziejów, w tym Potterowie, tam też urodził się Harry. Najlepiej dom ten został pokazany w filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Teraz właściciele budynku, który posłużył filmowcom do zdjęć, wystawili dom na sprzedaż.

Przeczytaj także: Powstała kolekcja dodatków do wnętrz inspirowana Harrym Potterem

W rzeczywistości dom nazywa się De Vere House i wyróżnia się niezwykle malowniczym wyglądem. Znajduje się we wiosce Lavenham, ok. 100 kilometrów od Londynu. Znana jest ona z oryginalnej średniowiecznej zabudowy. Średniowieczny rodowód ma także dom Harry'ego Pottera - pochodzi z XIV wieku. W środku znajdziemy sześć sypialni, salon, jadalnię, łazienki, garderobę i dwie kuchnie. Wnętrza są utrzymane w doskonałym stanie, jednak ocalał w nich duch przeszłości. W poszczególnych pomieszczeniach są stare sufity z drewnianymi elementami, odsłonięta cegła i piękne detale architektoniczne. Tak jak to w starym budownictwie bywało, w każdym pomieszczeniu jest kominek. Współczesne wyposażenie nawiązuje do dawnych stylów.

Nawet poza ekranem dom prezentuje się wyjątkowo. Teraz czeka na nowego - dokładnie dom wyceniono na 995 tys.funtów.

Skomentuj:

Rodzinny dom Harry'ego Pottera został wystawiony na sprzedaż