Geometria z charakterem: mieszkanie w Krakowie

Dominika Redlicka

To 52-metrowe mieszkanie znajduje się w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki w Krakowie. Zaprojektowano je dla pary młodych ludzi. W jasną i nowoczesną przestrzeń ciekawie wpisują się autorskie pomysły właścicielki – architekt Ewy Szafraniec.

mieszkanie, mieszkanie w Krakowie, nowoczesne mieszkanie, jak urządzić mieszkanie
Już przedpokój zapowiada oryginalność. Na początku remontu drzwi wejściowe pokryte były okleiną drewnopodobną przeznaczoną do usunięcia. Po jej zdarciu właściciele podjęli decyzję, że zostawią je w takim 'surowym' stanie.
Fot. Ewa Szafraniec/ www.novi-art.pl

Mieszkanie wydaje się być większe, niż jest w rzeczywistości. To efekt jasnych kolorów oraz zastosowania powierzchni, które odbijają światło: szkła lacobel na ścianach, mebli z lakierowanej płyty i forniru oraz dużych tafli luster.

Metraż podzielono na kuchnię z salonem, sypialnię, garderobę i łazienkę.

Właścicielom zależało, by wnętrza urządzono prosto, nowocześnie, pamiętając o praktycznych rozwiązaniach. Do aranżacji wykorzystano niedrogie materiały dostępne na rynku, jak panele podłogowe czy płytki gresowe w łazience.

Efekt końcowy to przemyślane połączenie kolorów, wzorów i form. Całość jest spójna i lekka, ale bez nudnego konserwatyzmu.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

 

Skomentuj:

Geometria z charakterem: mieszkanie w Krakowie