36-metrowe mieszkanie w całości pokryte mozaiką

red.

To jednopokojowe mieszkanie w całości udekorowano mozaiką. Pokrywa ona zarówno ściany jak i meble. A to nie jedyne nietypowe rozwiązanie. Odważne wnętrza zaskakują.

Mieszkanie udekorowane mozaiką
Mieszkanie udekorowane mozaiką
fot. Orlando Gutiérrez/Zooco Estudio

Hiszpańskie studio projektowe działające w Madrycie, Zooco Estudio, zaprojektowało 36-metrowe mieszkanie. Jego wnętrze zostało zaaranżowane w nietypowy sposób. Dosłownie każdy element został pokryty szklaną mozaiką, która ma formę sześcioboku. Jednak to nie jedyny zaskakujący element w tym wnętrzu.

Małe mieszkanie zostało pozbawione ścian wewnętrznych, poza tymi wydzielającymi łazienkę. W otwartym wnętrzu wytyczono poszczególne strefy mieszkalne za pomocą kolorów i uformowaniu ścian. Ściany zostały podporządkowane geometrycznym, ale i zarazem dynamicznym podziałom. Stąd w mieszkaniu jest wiele linii diagonalnych i ostrych kątów. Pionowe fragmenty ścian zostały wyłożone białą mozaiką, natomiast poziome, a także wszelkie blaty i półki pokryto mozaiką kolorową, głównie zieloną i żółtą.

Dla optycznego powiększenia wnętrza cały sufit został pokryty lustrami. Jest to niezwykle odważny i efektowny zabieg. Dzięki lustrom granice między ścianami i sufitem ulegają zatarciu. Elementem ocieplającym wnętrze jest jasna drewniana podłoga.

Całe wnętrze wygląda imponująco. Pomysłowe rozwiązania zdecydowanie je wyróżniają, a jednocześnie w pewnym stopniu wpisują się w hiszpańską tradycję stosowania płytek i mozaiki we wnętrzach mieszkalnych.

ZOBACZ WNĘTRZE POKRYTE MOZAIKĄ >>    Więcej o:

Skomentuj:

36-metrowe mieszkanie w całości pokryte mozaiką