Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kawalerka z antresolą w centrum Łodzi

red.

Kawalerka w starej, łódzkiej kamienicy ma zaledwie 24 m kw. Pomysłowy wystrój nawiązujący do nowojorskich loftów sprawia, że nie czuje się tu ciasnoty.

Mieszkanie mieści się w zabytkowej kamienicy Estery i Lewka Krykusów w Łodzi, po sąsiedzku z Off Piotrkowska. Co typowe dla starego budownictwa, wnętrza są bardzo wysokie. Rekompensuje to małą powierzchnię mieszkania - 24 m kw. Dwójka projektantów La - Ania i Leszek Markuszewscy, postanowiła wykorzystać dodatkowe centymetry. W nawiązaniu do nowojorskich loftów wprowadzili do wnętrza antresolę o surowym, industrialnym wyglądzie. Znajduje się na niej sypialnia z miejscem na przechowywanie rzeczy. Autorstwa duetu projektantów jest też łazienka, gdzie wprowadzili cegłę i kamień. Projektem kuchni, wykończeniem i aranżacją wnętrza zajęła się z kolei Magdalena Kordowicz - właścicielka mieszkania i założycielka Magdalena / Studio. Udało jej się płynnie połączyć stare elementy z nowymi.

We wnętrzu pozostawiono oryginalne detale - zabytkowe drzwi, okna, odkrytą cegłę na ścianach i drewniane belki na suficie. Całość - od podłogi po sufit - pomalowano na biało. Wnętrze nabrało dzięki temu bardziej współczesnego wyrazu, a także wydaje się przestronniejsze. Z białej tonacji wyłamuje się aneks kuchenny, w którym wprowadzono czarne blat i ściany. Nowoczesna kuchnia przełamuje loftową konwencję wnętrza.

Pomysłowa aranżacja kawalerki pozwoliła na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Na małej powierzchni udało się pomieścić zaskakująco dużo elementów. Wnętrze pozostało przy tym jasne i dobrze doświetlone, co jest niewątpliwą zaletą w niewielkich mieszkaniach.

Źródło: Magdalena / Studio.

Skomentuj:

Kawalerka z antresolą w centrum Łodzi