Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Betonowy dom mobilny

red.

Betonowy sarkofag czy ciekawy pomysł? Zobaczcie betonowy dom mobilny, zaprojektowany dla pary.

Architekci z hiszpańskiego studia Ábaton zaprojektowali betonowy mobilny dom. Wszyscy wiemy, jak ciężkie są betonowe płyty. Twórcy nie widzą jednak problemu - przecież "po dom może w dowolne miejsce przyjechać samochód z lawetą i specjalnym dźwigiem". Proste, prawda?

ÁPH80 to modułowy dom o wymiarach 9x3 m. Dwuspadowy dach, w najwyższym miejscu ma 3,5 metra. Z zewnątrz dom ma surową, monolityczną formę. Niektóre panele są ruchome - dom można całkowicie zamknąć (przypomina wtedy nieco betonowy sarkofag) lub odsłonić duże okna.  Małe okna ukryto również za zasłanianymi panelami w bokach budynku.

Dom stworzony został z myślą o dwójce mieszkańców. Na 27 m2 znajdują się trzy pomieszczenia. W centrum zaaranżowano salon z otwartą kuchnią, do którego z jednej strony przylega łazienka z prysznicem, a z drugiej sypialnia. Pomieszczenia wyłożone są drewnem hiszpańskiej jodły. Wewnątrz znajdują się meble hiszpańskiej marki Batavia. Niestety, architekci nie podają, jak wygląda kwestia dostarczenia do domu prądu i wody.

Co sądzicie o tym projekcie?

Skomentuj:

Betonowy dom mobilny