Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamentowiec z tanimi mieszkaniami dla singli. Świetna inicjatywa z Nowego Jorku

red.

W Nowym Jorku wzniesiono apartamentowiec z mieszkaniami dla singli o niskich dochodach, a także osób zmagających się z chorobami. Wysoki standard za przystępną cenę.

Boston Road, bo tak nazywa się ten kolorowy apartamentowiec, znajduje się w Bronxie, jednej z pięciu dzielnic Nowego Jorku. Znajdują się w nim 154 mieszkania o powierzchni 28 m kw. każde. Całość została zaprojektowana z myślą o singlach, którzy doświadczyli bezdomności, osobach starszych, żyjących z HIV lub AIDS, a także dla osób o niskich dochodach wahających się między 18 tys. a 35 tys. dolarów rocznie. Budynek łączy społeczne idee z dobrym projektowaniem. Autorami apartamentowca są architekci z Alexander Gorlin Architects. Udało im się uzyskać wysoki standard za przystępną cenę.

Budynek ma 12 pięter i kształt litery L. Jego elewacja zbudowana została z antracytowej cegły, ozdobionej aluminiowymi panelami w kolorze niebieskim, pomarańczowym, żółtym i czerwonym. Kolory te nawiązują do różnych wydarzeń z historii okolicy.

Mieszkania, choć nieduże mają wszystko czego potrzeba do wygodnego życia. Są to jednopokojowe mieszkania z dużą łazienką. Każde ma aneks kuchenny. Wszystkie są wykończone bambusową podłogą, klonowymi szafkami kuchennymi i białymi blatami.

Wewnątrz Boston Road, poza mieszkaniami, znalazły się także przestrzenie ogólnodostępne: taras na dachu, pralnia, pokój komputerowy, patio, ogród, sala fitness, a także sale na spotkania biznesowe.

Do tego cały budynek zbudowany został z uwzględnieniem zasad energooszczędności i zrównoważonego rozwoju. W całym obiekcie wykorzystano energooszczędne oświetlenie oraz materiały z niską zawartością lotnych związków organicznych, bezpiecznych dla człowieka.

Skomentuj:

Apartamentowiec z tanimi mieszkaniami dla singli. Świetna inicjatywa z Nowego Jorku