Apartamentowiec z tanimi mieszkaniami dla singli. Świetna inicjatywa z Nowego Jorku

red.

W Nowym Jorku wzniesiono apartamentowiec z mieszkaniami dla singli o niskich dochodach, a także osób zmagających się z chorobami. Wysoki standard za przystępną cenę.

Apartamentowiec Boston Road, Alexander Gorlin Architects
Apartamentowiec Boston Road, Alexander Gorlin Architects
fot. Alexander Gorlin Architects

Boston Road, bo tak nazywa się ten kolorowy apartamentowiec, znajduje się w Bronxie, jednej z pięciu dzielnic Nowego Jorku. Znajdują się w nim 154 mieszkania o powierzchni 28 m kw. każde. Całość została zaprojektowana z myślą o singlach, którzy doświadczyli bezdomności, osobach starszych, żyjących z HIV lub AIDS, a także dla osób o niskich dochodach wahających się między 18 tys. a 35 tys. dolarów rocznie. Budynek łączy społeczne idee z dobrym projektowaniem. Autorami apartamentowca są architekci z Alexander Gorlin Architects. Udało im się uzyskać wysoki standard za przystępną cenę.

Budynek ma 12 pięter i kształt litery L. Jego elewacja zbudowana została z antracytowej cegły, ozdobionej aluminiowymi panelami w kolorze niebieskim, pomarańczowym, żółtym i czerwonym. Kolory te nawiązują do różnych wydarzeń z historii okolicy.

Mieszkania, choć nieduże mają wszystko czego potrzeba do wygodnego życia. Są to jednopokojowe mieszkania z dużą łazienką. Każde ma aneks kuchenny. Wszystkie są wykończone bambusową podłogą, klonowymi szafkami kuchennymi i białymi blatami.

Wewnątrz Boston Road, poza mieszkaniami, znalazły się także przestrzenie ogólnodostępne: taras na dachu, pralnia, pokój komputerowy, patio, ogród, sala fitness, a także sale na spotkania biznesowe.

Do tego cały budynek zbudowany został z uwzględnieniem zasad energooszczędności i zrównoważonego rozwoju. W całym obiekcie wykorzystano energooszczędne oświetlenie oraz materiały z niską zawartością lotnych związków organicznych, bezpiecznych dla człowieka.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Apartamentowiec z tanimi mieszkaniami dla singli. Świetna inicjatywa z Nowego Jorku