Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Loft w dawnej fabryce papieru

Patrycja Jezierska

To nieduże mieszkanie znajduje się w kompleksie mieszkaniowym Nowa Papiernia we Wrocławiu. Podkreślono jego fabryczną przeszłość, zachowując oryginalną XIX-wieczną cegłę na ścianach.

Wysokie sufity, duże okna, betonowe ściany, naturalna cegła i stalowe dodatki to tylko niektóre elementy typowe dla aranżacji w stylu industrialnym. Mieszkanie we Wrocławiu posiada je wszystkie. Loft znajduje się w budynku dawnej drukarni oraz fabryki papieru, wybudowanym w 1889 roku. W lofcie postanowiono zachować klimat i charakter tego zabytkowego budynku, jednocześnie nie rezygnując z przytulności lokalu.

Styl loftowy - magia starej cegły

Mieszkanie zaprojektowane jest na otwartym planie. Głównym pomieszczeniem tego wysokiego na cztery metry loftu jest salon, którego ściany oraz sufit pokrywa oryginalna surowa XIX-wieczna cegła. Naturalna cegła jest prawdziwą ozdobą mieszkania i niezastąpionym materiałem przy aranżacji w stylu industrialnym. Jej kolor ociepla wnętrze mieszkania i nadaje charakteru całemu wnętrzu.

Stalowe dodatki - idealne dopełnienie

W salonie połączonym z jadalnią znajdziemy stalowe meble, dodatki i akcesoria nawiązujące do przemysłowych przestrzeni. Część dzienna oddzielona jest szarą kanapą, na przeciwko której znajduje się telewizor. Warto zwrócić uwagę na metalowe podwieszone na łańcuchu industrialne lampy przywodzące na myśl klimat dawnych fabryk. Całość aranżacji w salonie dopełnia grzejnik żeberkowy pomalowany na wysoki połysk oraz wygodny podwieszany fotel.

Antresola: sposób na więcej miejsca

Aby uzyskać dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, postanowiono wydzielić antresolę. Na stalowo-szklanej konstrukcji zaaranżowano sypialnię oraz domowe biuro. Znajdziemy na niej metalowe łóżko, biurko oraz wygodną kanapę w czarnym kolorze. Część podłogi na antresoli jest przeszklona, co dodaje wnętrzom przestronności. Stonowane kolory mebli oraz ścian przełamują przyczepione do sufitu czerwone poduszki, które sprytnie ożywiają przestrzeń.

Beton w kuchni, metal w łazience

Pod antresolą znajduje się mały aneks kuchenny oddzielony od salonu wysokim stolikiem, przy którym ustawiono stołek barowy. Ściany w kuchni pokryte są betonem oraz cegłą - stałym motywem obecnym w całym mieszkaniu. Meble kuchenne wykonane są ze stali oraz drewna.

W łazience postawiono na prostotę i minimalizm. Zrezygnowano z użycia tradycyjnych płytek. Zostały one zastąpione metalowymi ścianami oraz metalową podłogą o wysokim połysku. Sufit łazienki pokryty jest w całości lustrem, które optycznie powiększa oraz rozjaśnia pomieszczenie.

Skomentuj:

Loft w dawnej fabryce papieru