Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polskie mieszkanie, którym zachwyciła się zagranica

red.

Czy to mieszkanie w Paryżu? Nie! Na warszawskim Mokotowie. Te piękne wnętrza zachwyciły redaktorów z prestiżowych magazynów. Były pokazywane na łamach australijskiego Vogue Living i Architectural Digest.

Vogue Living i Architectural Digest to prestiżowe pisma zajmujące się tematyką wnętrz, designu, architektury. Na łamach obu magazynów szeroko opisano mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Nic dziwnego, przypomina ono szykowne, paryskie apartamenty pełne stylu, z domieszką ekstrawagancji i nonszalancji.

Mieszkanie znajduje się w budynku z 1937 roku. Ma nieco ponad 100 metrów kwadratowych, a z okien rozpościera się widok na park Morskie Oko. Autorką wystroju jest projektantka Marta Chrapka.

Chcieliśmy, aby wnętrze swoim układem jak najbardziej przypominało przedwojenne, polskie mieszkania. Skupiliśmy się na odtworzeniu stolarki (drzwi, świetliki), odpowiednim doborze farb (szukaliśmy naturalnych składników zbliżonych do farb kredowych), a także odlewach klamek i okuć- podkreśla Marta Chrapka ze studia Colombe Design. Jak dodaje, inspiracją było łączenie różnych stylów, a całość miała przypominać paryskie wnętrza.

Oprócz francuskiego, w mieszkaniu znalazły się także akcenty afrykańskie i góralskie, które wbrew pozorom świetnie ze sobą współgrają- zaznacza projektantka. Jak wyjaśnia, mieszkanie pierwotnie było ciemne i zaniedbane. Konieczny był całościowy remont. W jego trakcie zmieniono nieco układ mieszkania i wymieniono całe wyposażenie. W nowej aranżacji szczególną rolę odgrywają starannie dobrane dodatki w tym lampy, tapety i tkaniny.

Ulubionym pomieszczeniem projektantki jest kuchnia. Jak sama przyznaje, ta bardziej przypomina salon niż pomieszczenie, w którym się gotuje. Znalazła się w niej m.in. inspirowana wersalską oranżerią kuchnia, w której uwagę przyciąga tapeta z motywem egzotycznych liści.

Paryskiego szyku wnętrzom dodają podłogi Chapel Parket, a także dębowe kasetony oraz klepki ułożone we francuską jodełkę. Łącznie z pozostałymi elementami stworzyły eklektyczna mieszankę, która zachwyciła redaktorów zza oceanu, a także nas. 

Skomentuj:

Polskie mieszkanie, którym zachwyciła się zagranica