Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

37-metrowe mieszkanie połączone z biurem. Jak udało się tyle zmieścić?

Projekt: Brandburg Home & Studio, design: mode:lina , zdjecia: Patryk Lewiński

37-metrowe mieszkanie w Poznaniu miało Maciejowi służyć nie tylko jako miejsce do życia, ale także biuro, w którym by pracował i przyjmował klientów. Jak udało się pogodzić wszystkie wymagania?

Już podczas pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu Maciej wiedział, że właśnie znalazł swoje miejsce do zamieszkania, pracy i do życia. Jego aranżację zlecił zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina. Zadanie nie było łatwe, ponieważ projektanci stanęli przed wyzwaniem stworzenia wielofunkcyjnej przestrzeni - studia designu oraz mieszkania - na powierzchni zaledwie 37 m kw... A do tego trzeba było jeszcze pamiętać o
pokoju-kryjówce dla 6-letniego syna!

W swej głównej funkcji mieszkanie miało być atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych oraz funkcjonalną przestrzenią do wielogodzinnej pracy kreatywnej i warsztatowej, równocześnie jednak miało posiadać wszystkie funkcje wygodnego mieszkania. W końcu musiało być bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla dziecka.

Charakterystyczny box zbudowany z płyt OSB stał się idealną odpowiedzią na te potrzeby. Konstrukcja z płyt to jednocześnie kuchnia, wygodna sypialnia, gabinet oraz sprytnie schowana dziecięca kryjówka. Za mobilnym regałem na kółkach kryje się tajemna "baza" z zabawkami i skarbami "małego pirata". Już samo wysuwanie regału to nie lada frajda! Duża ściana warsztatowa zapewnia odpowiednią przestrzeń do pracy z klientami. Znalazło się tam również miejsce na powieszenie ukochanego roweru Macieja w kolorystyce firmowej jego marki!

Skomentuj:

37-metrowe mieszkanie połączone z biurem. Jak udało się tyle zmieścić?