Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia

red.

W tym nowoczesnym wnętrzu, pomimo spokojnych przestrzeni, po prostu nie można się nudzić. Projektanci przełamali minimalistyczną stylistykę wyrazistymi akcentami.

Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia
Widok z biblioteczki
fot. Michał Przeździk-Buczkowski/ 81.waw.pl

Najnowsza realizacja pracowni 81.waw.pl to ostoja stylu nowoczesnego. Przestronny dom potrafi jednak zaskoczyć. Architekci wykorzystali w nim wiele nietypowych elementów.

W części dziennej na parterze jest drewniana posadzka oraz drewniane schody wspornikowe montowane w ścianie, co sprawia, że są bardzo lekkie. Pod nimi powstało miejsce przeznaczone na domową galerię, w której można wklejać rodzinne fotografie.
Szarym kolorem podkreślono wnęki, w których są wejście, pokój kominkowy i kuchnia z wyspą. W jednym z kuchennych frontów zostało ukryte wejście do spiżarni.

Cały parter jest w pełni otwarty. Elementem spajającym przestrzeń są lampy wiszące, które znajdują się na linkach sprawiających wrażenie kabli pod napięciem.

Główna ściana w części dziennej została obłożona płytami betonowymi, w którą wbudowano duży biały regał. Analogiczny mebel znalazł się w czytelni. Naprzeciwko znajduje się okno z wnęką, w której dzięki położeniu poduszek można spokojnie usiąść i zrelaksować się przy ulubionej lekturze

– opisuje wnętrze Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.

Z całym wnętrzem współgrają meble. Główną rolę odgrywa duży drewniany stół oraz szaro-czarne krzesła, z których wyróżnia się jedno czerwone, nawiązujące do umieszczonej na suficie lampy w tym samym kolorze.

Zamkniętą przestrzeń stanowi jedynie łazienka gościnna, która w całości została pokryta mikrobetonem. Pojawia się również na szafkach i w prysznicu, ponieważ jest wodoodporny. Ciemny pas podkreśla strefę komunikacji, czyli wejście, sufit i okienko. Białe elementy to umywalka, strefa WC i prysznic.

Łazienka dziecięca to najbardziej kolorowe wnętrze domu. Jest w niej biało-czarna glazura ułożona w szachownicę, a umywalka i wanna są niebieskie. Dziecięcym akcentem, dodatkowo rozweselającym wnętrze, jest oświetlenie przy suficie, które ma kształt kolorowych balonów.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Nowoczesne wnętrza z elementem zaskoczenia