Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rośliny doniczkowe w mieszkaniu - Ekosystem marki VOX

Rośliny doniczkowe pięknie dekorują wnętrza i koją zmysły wspomagając wypoczynek. Sposobów na zastosowanie zieleni w aranżacji jest wiele - marka VOX przygotowała dla swoich klientów inspirującą propozycję stylu życia o nazwie Ekosystem. Sprawdzamy, na czym polega.

Żyjemy w ciągłym biegu, przez co często zapominamy o tym, jak ważna jest umiejętność czerpania radości z prostych rzeczy. Jednym z niedocenianych aspektów życia jest kontakt z naturą, który możemy w prosty sposób zorganizować we własnych czterech kątach - przy pomocy roślin doniczkowych. Nie zastąpią one np. wycieczki do lasu czy pikniku na świeżym powietrzu, ale na co dzień wniosą do naszego życia sporo pozytywnej energii. Marka VOX wspiera aranżowanie mieszkań roślinami doniczkowymi i w ramach akcji "Porozmawiajmy o wnętrzu" stara się zaszczepić swoim odbiorcom miłość do nich.

Tegoroczna odsłona zapoczątkowanej w ubiegłym roku akcji pod nazwą "Porozmawiajmy o wnętrzu" skupia się wokół tego, jak żyjemy i co jest dla nas ważne. Okazuje się, że coraz chętniej skłaniamy się ku czerpaniu z natury i funkcjonowaniu w zgodzie z nią. Marka VOX uznała taki styl życia za inspirujący i nadała mu miano Ekosystemu.

Wiele osób chciałoby się otoczyć roślinami, ale nie robi tego, ponieważ uważa, że nie ma "zielonej ręki". Nasza rada dla nich - nie zniechęcajcie się. Pierwsza roślina, od której zaczniecie budowanie domowej dżungli, powinna być łatwa w utrzymaniu. Takie są miedzy innymi zamiokulkasy, sansewierie i oczywiście monstery. Pamiętajcie jednak, nie kupujcie oczami, nie decydujcie się na daną roślinę na podstawie jej wyglądu, choć czasami wiemy, że trudno się oprzeć- podpowiada duet botaniczny ro_ślinka, współpracujący z VOX przy tym projekcie.

A na czym polega wspomniana współpraca? Ekspertów od zieleni z ro_ślinki, jak również wielu innych, można spotkać w wybranych salonach marki VOX, gdzie dzielą się swoimi pomysłami oraz - w ramach warsztatów - uczą, jak opiekować się roślinami, o czym pamiętać przy pielęgnacji poszczególnych gatunków oraz jak je właściwie sadzić. Akcję wspiera cykl porad publikowany na kanałach społecznościowych VOX.

Żywa zieleń wymaga odpowiedniego "towarzystwa" - idealnie sprawdzą się w tej roli drewniane meble o prostych formach, czyli kolekcja o nazwie Nature zaprojektowana przez studio Tabanda. Znajdziemy w niej szafy, regały, kredensy, witryny, szafki rtv, a od niedawna również meble do sypialni. Na szczególną uwagę zasługuje dębowy kamerdyner, czyli mebel wielofunkcyjny, który w zależności od potrzeb może być taboretem, miejscem do odkładania ubrań lub kwietnikiem.

Skomentuj:

Rośliny doniczkowe w mieszkaniu - Ekosystem marki VOX