Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rośliny jak dekoracyjne ozdoby

Tekst: Aldona Zakrzewska Zdjęcia: Łukasz Zandecki, Flora Design, Plants First Choice

Dorodna roślina wyeksponowana w ogromnej donicy może być nie mniej elegancką ozdobą mieszkania niż piękny mebel albo rzeźba.

rośliny kwiaty aranżacja wnętrze dekoracje
Żywa zielona ścianka? Czemu nie. Szeflery w metalowych donicach zasłaniają kuchenną wyspę od strony salonu. Są jednocześnie miłym "towarzystwem" w czasie posiłków. Rośliny te dobrze znoszą półcień, mogą więc rosnąć z dala od okna.
Styliści wnętrz coraz częściej traktują rośliny doniczkowe jako ważny element wystroju i dobierają je nie mniej starannie niż meble. Nic dziwnego - kwiaty mogą stworzyć w MIESZKANIUniepowtarzalny klimat i być znakomitym uzupełnieniem pozostałych DEKORACJI. Pod warunkiem jednak, że wyeksponujemy je w odpowiednich donicach. Ostatnio modne są bardzo duże, o stonowanych barwach i oszczędnej formie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz się

>

Takie donice same w sobie mogą być ciekawą ozdobą. Coraz częściej to do nich dobieramy rośliny, a nie na odwrót. O tym, czy będą harmonizowały z wystrojem, decyduje głównie materiał, z jakiego są zrobione; np. metalowe najlepiej wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, a bambusowe i rattanowe pasują do stylu rustykalnego i orientalnego. Duże naczynia z roślinami coraz częściej pełnią funkcje przypisywane dotąd meblom, np. dzielą przestrzeń, zasłaniają mniej atrakcyjne kąciki. Problemem bywa ich ciężar. Żeby łatwo można było przesuwać kwiaty z miejsca na miejsce, warto ustawiać je na specjalnych podstawkach z rolkami (te dostępne w sklepach wytrzymują ciężar do kilkudziesięciu kilogramów).

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Rośliny nietypowe

Rośliny z apetytem

Domowe rabatki

    Więcej o:

Skomentuj:

Rośliny jak dekoracyjne ozdoby