Design z antypodów: Earl Pinto

Agata Ziółkiewicz

Oryginalność lamp i prostota mebli. Projekty z Australii.

projekty Earl Pinto
projekty Earl Pinto
fot. earlpinto.com.au

Czy w poszukiwaniu dobrych wzorów trzeba wybrać się aż na antypody? Może niekoniecznie, ale my znaleźliśmy firmę z Melbourne, której projekty nas zachwyciły i chcemy się z wami nimi podzielić.

Earl Pinto to australijskie przedsięwzięcie. Zajmują się projektowaniem mebli i oświetlenia, zarówno dla wnętrz komercyjnych jak i mieszkań prywatnych. Firmę założyli Alex Earl i Gerard Pinto. Ich kreatywnym zapleczem i przygotowaniem do pracy projektanta są sztuki piękne i architektura. Jak wiele twórczych tandemów działają na zasadzie wzajemnej interakcji i uzupełniania się.

W swoich projektach starają się łączyć zastosowanie nowoczesnych technologii z tradycyjnym rzemiosłem, pracą ludzkich rąk.

lampa, proj. Earl Pinto

fot. earlpinto.com.au

Czym nas tak zachwyciło Earl Pinto? Przede wszystkim niezwykłymi lampami. Zainspirowane naturą mają kształty roju motyli, złożonych ze sobą liści czy kwiatów storczyka albo ryby. Stanowią źródło światła, ale przede wszystkim są pięknymi elementami dekoracyjnymi wnętrza.

lampy, proj. Earl Pinto

fot. earlpinto.com.au

Oprócz lamp wiszących i stojących, firma ma w swojej ofercie także meble. O ile oświetlenie olśniewa oryginalnością form, o tyle meble ujmują prostotą. Krzesła, stołki, stoły, regały autorstwa Earl Pinto powstały przeważnie z drewna, sklejki, choć w swojej pracy projektanci sięgają też po akryl, polipropylen czy aluminium.

meble, proj. Earl Pinto

fot. earlpinto.com.au

Warto zatem zajrzeć nawet na antypody jeśli tak znakomite projekty można tam znaleźć. Bo liczy się dobry design, a niekoniecznie miejsce gdzie on powstaje.

ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Design z antypodów: Earl Pinto