Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nendo dla BoConcept

red.

Co powstanie z połączenia japońskiej estetyki i duńskiej funkcjonalności?

Światowej sławy japońska grupa projektowa nendo zaprojektowała najnowszą kolekcję mebli i dodatków BoConcept. W skład kolekcji o nazwie "fusion" wchodzą sofa, fotel, podnóżek, stoliki, dywany, poduszki, kubki, talerze, pudełka, tace, świeczniki, zegary i dekoracje.

Japoński designer Oki Sato założył nendo przed 10-cioma laty. W krótkim czasie lat dołączył do grona światowej sławy projektantów młodego pokolenia. Projekty nendo są proste, oszczędne w formie, minimalistyczne ale i funkcjonalne. Często ograniczone są do bieli i czerni. Trudno się dziwić: biel w japońskiej tradycji jest synonimem szczęścia, powodzenia. Kolekcja "fusion" powstała z pragnienia stworzenia nowej jakości w designie przez harmonijne połączenie różnych doświadczeń, tradycji i kultury.

Oki Sato, twórca nendo wykorzystał w projektach dla BoConcept tradycyjną japońską sztukę orgiami polegającą na tworzeniu trójwymiarowych kształtów z arkuszy papieru. Sztuka orgiami jest widoczna w całej kolekcji, dosłownie lub jako inspiracja. Dwa i trzy wymiary przenikają się wzajemnie tworząc spójną stylistycznie całość, a końcowy rezultat zaskakuje wysmakowanym japońsko-duńskim minimalizmem, funkcjonalnością i urodą. Każda linia, kształt, forma ma swoje uzasadnienie. Nie ma miejsca na zbędne dodatki.

Kolekcja będzie dostępna w salonach BoConcept od 1 marca 2014.

Skomentuj:

Nendo dla BoConcept