Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Villeroy & Boch na święta

red.

Delikatne kubki w śnieżynki i porcelanowe ozdoby na choinkę

Historia firmy Villeroy & Boch rozpoczyna się w 1748 roku w niewielkim miasteczku Auden-le-Tiche w Loratyngi, kiedy François Boch - odlewnik pracujący dla królewskiego dworu postanawia założyć własną, niewielką manufakturę porcelany. Poświęca się pracy bez reszty,a wyroby Bocha zyskują ogromne uznanie. Niespełna 20 lat później firma urasta do rangii Królewsko- Cesarskiej Manufaktury, a Maria Teresa godzi się na zamieszczanie swojego herbu na stołowej zastawie. W 1836 roku firma Bocha łączy się z konkurencją, zakładem Nicolasa Villeroya. Tak powstaje Villeroy & Boch .  Ale dość o historii.

Firma jest znana również ze świątecznych ozdób i naczyń z gwiazdkowymi motywami. Co przygotowała w tym roku?

Szczególnie podoba się nam kolekcja Decorated Christmas Accessories, czyli ręcznie robione kubki, pojemniki i lampiony z białego szkła. Ozdobiono je delikatnymi, śniegowymi gwiazdkami, które wprowadzą nam w świąteczny nastrój. W przezroczystych pojemnikach można przechowywać pachnące świętami, kolorowe pierniczki. Szklanki o grubych ściankach można napełnić ciepłym, wigilijnych kompotem lub grzanym winem a lampiony wypełnią dom ciepłym, nastrojowym światłem.

W świątecznej ofercie Villeroy & Boch nie mogło zabraknąć bombek. Dla miłośników monochromatycznych ozdób przygotowano białe płatki śniegu z kolekcji Window Fantasy. Ci którzy chcą cofnąć się w czasie i choć na chwilę wrócić do krainy dzieciństwa mogą wybrać bombki z kolekcji My Christmas Tree - zielone i czerwone sople, fantazyjne gwiazdki i dzwoneczki, serca i prezenty. Bajkowe postacie - Jasia i Małgosię, zła wiedźmę sympatycznego bałwanka i przemądrzałą sowę można znaleźć w kolekcji Nostalgic Ornaments. Nas urzekła malutka chatka z piernika!

Skomentuj:

Villeroy & Boch na święta