Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój z klocków dla małej dziewczynki

red.

Łóżko widzące w powietrzu i ukryte schody

Pokój dla dziecka powinien być przyjazny, praktyczny i bezpieczny, a przede wszystkim stwarzać małemu mieszkańcowi odpowiednie warunki rozwoju.  Taki właśnie pokój - dla małej Natalii, zaprojektowali warszawscy architekci z pracowni 81.WAW.PL.

Natalia chciała, aby jej pokój był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Architekci zdecydowali się na stworzenie całej zabudowy na podstawie prostokątnych brył tworzących duże klocki. Centralnym elementem pokoju miało być łóżko na wysokości, które stało się punktem wyjścia podczas tworzenia projektu. Łóżko zaplanowano po prawej stronie od wejścia do pokoju. Ustawiono je na trzech mniejszych klockach. Każdy z nich pełni inną funkcję. W jednym umieszczono szuflady na drobiazgi, drugi jest zamykaną szafą na zabawki, trzeci zaś kryje bezpieczne schody prowadzące wprost do łóżka, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Dookoła łóżka znalazło się miejsce zarówno na półki na książki, jak i na ulubione pluszaki. Aby było ono w pełni bezpieczne, zamontowano barierkę z przezroczystej pleksi.

Również lewa strona pokoju bazuje na zabudowie z dużych kubików. I w tym przypadku są trzy klocki, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Dolną część tworzy ażurowy regał z otwartymi półkami, aby ułatwić dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Wyższa, środkowa konstrukcja to szafa - są tam drążki na ubrania oraz półki. Środkowy element podniesiono i przesunięto tak, aby pod nim mogło się zmieścić małe pianino, gdyż Natalia właśnie rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie. Najwyższy klocek jest natomiast umieszczony wyżej, poza zasięgiem dziecka. Mogą tam się znaleźć najrzadziej używane rzeczy, pościel bądź odzież sezonowa.

Cały pokój jest niezwykle jasny, dzięki dużym oknom znajdującym się naprzeciw wejścia. Dlatego właśnie pod oknem zaplanowano spore, funkcjonalne biurko. To bardzo ważne, aby miejsce do nauki było dobrze doświetlone - najlepiej światłem dziennym. Elementem wieńczącym całą aranżację pokoju jest podwieszany sufit, którego kształt także bazuje na prostopadłościanie.

Dzięki pomysłowym rozwiązaniom architektom z 81.WAW.PL udało się stworzyć przestrzeń idealnie wpisującą się zarówno w potrzeby, jak i marzenia dziecka, które będzie chętnie i miło spędzać tu czas.

Skomentuj:

Pokój z klocków dla małej dziewczynki