Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Idealne miejsce do zabawy

Katarzyna Głowacz

Wielu rodziców marzy o tym, by ich dzieci bawiły się grzecznie i cicho w jednym wyznaczonym do tego miejscu, najlepiej jedną rzeczą, którą po zabawie odłożą na właściwą półkę

Dla większości są to tylko marzenia, ale jest kilka sposobów, które pomogą chociaż w części je zrealizować. Oczywiście każdedziecko jest inne, ma inny temperament, zainteresowania, dlatego to, co sprawdzi się w jednym przypadku, może zupełnie nie zdać egzaminu w innym. Zanim zaczniemy planować miejsce do zabawy dla naszych dzieci, przypomnijmy sobie nasze dzieciństwo. Co wtedy najbardziej lubiliśmy robić, jak spędzaliśmy czas, jaki pokój chcieliśmy mieć. Jest duże prawdopodobieństwo, że nasze dziecko wybrałoby to samo, co my w jego wieku. Należy jednak uważać z realizacją swoich niespełnionych w dzieciństwie marzeń.

Wspaniałym rozwiązaniem są rozmaite domki i namioty. Dzieci bardzo chętnie bawią się w takich, tylko swoich, małych pomieszczeniach i tam znoszą zabawki. Może to być namiot dla dzieci rozstawiony na podłodze w pokoju lub specjalny do mocowania na łóżku. Są też dostępne domki tekturowe, kolorowe lub do samodzielnego pomalowania. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w każdej chwili można je sprzątnąć - złożyć do niewielkich rozmiarów. Idealnym miejscem na taki kącik jest też dolna część łóżka piętrowego - wystarczy tylko założyć zasłonki. Jeśli jesteśmy pewni, że naszemu dziecku spodoba się taki pomysł, można w jego pokoju zbudować specjalną antresolę - domową wersję domku na drzewie. Gdy jednak chcemy uniknąć tworzenia dużych skomplikowanych konstrukcji, na domek dla dziecka możemy zaadaptować skos na poddaszu.

Można też kupić domek ze sztywnych elementów z tworzywa, jednak takie dużo lepiej sprawdzają się w ogrodzie. Innym elementem wyposażenia, z którym dzieci bardzo się wiążą jest ich własny stolik lub biurko. Stolik i krzesełko lub fotelik muszą być odpowiednio dobrane do wzrostu dziecka, najlepiej gdy są regulowane. Blat powinien być z takiego materiału, aby trudno go było zniszczyć, na przykład nożyczkami, a jednocześnie aby łatwo dawał się umyć. Dobrze gdy jest dość obszerny, aby pomieścić i duży blok rysunkowy, i pudełko z kredkami, i farby, i jeszcze kilka niezbędnych rzeczy, ale jego kształt powinien pozwalać swobodnie dziecku sięgnąć po każdą z tych rzeczy. Najlepiej, gdy dziecko ma możliwość robienia różnych rzeczy w jednym miejscu. Gdy znudzi się jakąś zabawą, nie przenosi się od razu w inną część domu czy mieszkania.

Skomentuj:

Idealne miejsce do zabawy