Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miejsce do zabawy w pokoju dziecka

Redakcja

Dzieci powinny spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak urządzić swoim pociechom atrakcyjne miejsce do zabawy w domu? Zebraliśmy inspirujące pomysły.

Miejsce do zabawy w pokoju dziecka
Miejsce do zabawy w pokoju dziecka
Krystyna Vynnytska/Shutterstock

Każde dziecko ma inny temperament i zainteresowania, dlatego to, co sprawdzi się w przypadku jednego, może zupełnie nie zdać egzaminu przy drugim. Zanim zaczniemy planować miejsce do zabawy dla naszych dzieci, przypomnijmy sobie nasze dzieciństwo - co wtedy najbardziej lubiliśmy robić, jak spędzaliśmy czas, jaki pokój chcieliśmy mieć? Jest duże prawdopodobieństwo, że nasze dziecko wybrałoby to samo, co my w jego wieku. 

Domki i namioty

Wspaniałym rozwiązaniem są rozmaite domki i namioty. Dzieci chętnie bawią się w takich - tylko swoich - małych kryjówkach i tam znoszą zabawki. Może to być namiot dla dzieci rozstawiony na podłodze w pokoju lub specjalny do mocowania na łóżku. Są też dostępne domki tekturowe, kolorowe lub do samodzielnego pomalowania. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w każdej chwili można je sprzątnąć - złożyć do niewielkich rozmiarów.

Idealnym miejscem na taki kącik jest też dolna część łóżka piętrowego - wystarczy tylko założyć zasłonki. Jeśli jesteśmy pewni, że naszemu dziecku spodoba się taki pomysł, można w jego pokoju zbudować specjalną antresolę - domową wersję domku na drzewie. Gdy jednak chcemy uniknąć tworzenia dużych, skomplikowanych konstrukcji, na domek dla dziecka możemy zaadaptować skos na poddaszu. Można też kupić domek ze sztywnych elementów z tworzywa, jednak takie dużo lepiej sprawdzają się w ogrodzie.

miejsce do zabawy
Aranżacja pokoju dziecka
KUPRYNENKO ANDRII/Shutterstock

Stolik i krzesełka

Innym elementem wyposażenia, które można wykorzystać do zabawy, jest stolik lub biurko. Stolik i krzesełko lub fotelik muszą być dopasowane do wzrostu dziecka - najlepiej, gdy są regulowane. Blat powinien być wykonany z takiego materiału, aby trudno go było zniszczyć, na przykład nożyczkami, a jednocześnie, aby łatwo dawał się umyć. Dobrze, gdy jest dość obszerny, aby pomieścić i duży blok rysunkowy, i pudełko z kredkami, i farby, i jeszcze kilka niezbędnych rzeczy, ale jego kształt powinien pozwalać swobodnie dziecku sięgnąć po każdą z nich. Najlepiej, gdy dziecko ma możliwość robienia różnych rzeczy w jednym miejscu. Gdy znudzi się jakąś zabawą, nie przenosi się od razu w inną część domu czy mieszkania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Miejsce do zabawy w pokoju dziecka