Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla nastolatka

Tekst: Ilona Boszko Aranżacje: Joanna Płachecka, Justyna Sławecka, Agnieszka Rudzka-Lis Zdjęcia: Łukasz Falkowski, Arkadiusz Ścichocki

Pokoje młodzieżowe są jednocześnie sypialnią, gabinetem , miejscem odpoczynku i rozrywki. Powinny więc być funkcjonalne, wygodne i urządzone zgodnie z panującymi trendami

Nastolatkom przypadają zazwyczaj pokoje o tak zwanym średnim metrażu. Na kilkunastu metrach kwadratowych zmieścić się musi cały, często spory, dobytek młodego człowieka: łóżko, biurko, szafa, regały na książki. Czasem również telewizor, komputer, sprzęt sportowy, wieża hi-fi, a nawet instrumenty muzyczne.

Umeblowanie pokoju uczniowskiego musi być funkcjonalne, ale i estetyczne. Powinno zapewnić komfort wypoczynku i możliwość koncentracji. Priorytety to funkcjonalność i ład. Pokój powinien być nie- zagracony, ale urządzony z pomysłem na oszczędność miejsca. Dobrze, by był wyposażony w najróżniejsze schowki, pojemniczki, półeczki. Wiadomo, że młodzież uwielbia słuchać muzyki i gromadzić płyty CD - lepiej niż stojaki sprawdzają się wiszące półki. Rozkładana kanapa lub łóżko piętrowe zostawiają sporo wolnej przestrzeni.

Dorośli nie powinni jednak sami decydować o urządzaniu pokoju nastolatka - w tym wieku młodzież ma niezwykle silną potrzebę niezależności i wszystko chce robić po swojemu. Najlepiej na to pozwolić, raczej służąc radą, niż narzucając gotowe rozwiązania. Nastolatki mają mnóstwo oryginalnych pomysłów na urządzenie swoich pokoi. Nie zawsze łatwo pogodzić rodzicielski rozsądek z ich młodzieńczą fantazją. Zamiast jednak kruszyć kopie o drobiazgi, lepiej porozumieć się z naszym niepełnoletnim współlokatorem.



Zobacz również:



Problemowy pokój nastolatka - porady projektantki wnętrz»

Dziecięcy pokój marzeń»

Pokój dla chłopca i dziewczynki»







    Więcej o:

Skomentuj:

Pokój dla nastolatka