Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przestrzeń dla ucznia

Marta Lubaszewska

Zostałam zaproszona do stworzenia nowego wizerunku pokoi dla dwóch chłopców w wieku 7 i 11 lat.

Wskazówkami, które otrzymałam od przyszłych lokatorów oraz ich rodziców było: zastosowanie zieleni u młodszego z chłopców, bieli i czerni u starszego, wykorzystanie istniejących krzeseł, przepięknej komody firmy Horm, z ciekawie frezowanym frontem oraz bardzo młodzieżowej lampy firmy Innermost. Należało zebrać to wszystko w całość i zaprojektować "rozwojowe" pokoje , które zachowają aktualność przez kilka dobrych lat.

W pokoju 7 latka (20m2), niewielką niszę wypełniliśmy miejscem do spania. Zaprojektowałam miękkie wezgłowie okalające łóżko (Tumidei), tworzące  przytulną atmosferę. Nieopodal stanęła szafka nocna oraz zabawny żółty fotel (Johanson) do kręcenia i czytania (nie tylko dla dzieci ale i rodziców). Sąsiednią ścianę wykorzystałam do zamontowania sprzętów sportowych z wizerunkiem właściciela w tle. Pozostawienie tej ściany pozornie pustej zaowocowało znacznym powiększeniem przestrzeni. W pozostałej części pokoju stanął bardzo obszerny zestaw do pracy i nauki, z oferty włoskiej firmy Tumidei. Biurko usytuowane równolegle do okna suwa się na specjalnych szynach prostopadle do pozostałej części zestawu, co powoduje mało problematyczny dostęp do okna. Do całości dodałam trochę Ikei w postaci komody oraz wiszących szafek z lakierowanymi frontami. Całość dopełniłam miękką i puchatą wykładziną w kolorze czerwonego wina, a ściany pomalowałam na neutralny odcień kremowej bieli, zakładając, iż właściciel postanowi udekorować jeszcze czymś pokój według własnego pomysłu. W efekcie powstał bardzo przestronny pokój, o wesołej ale jednocześnie mało infantylnej kolorystyce.

W pokoju 11-latka (17m2) najważniejszym elementem była ogromna komoda oraz kolor. Przekonałam właściciela do użycia kontrastowej czerwieni i tak narodził się pomysł na nieregularną pasiastą ścianę (czerwono - grafitowo - białą), nawiązującą rysunkiem do frontu komody. Na jej tle stanęło biurko, regał oraz szafa (Ikea). Nieopodal kanapa do relaksu z bardzo praktyczną lampką do czytania (Artemide). Podłoga została ubrana również w bardzo puchatą wykładzinę, w wymarzonym kolorze właściciela - głębokim graficie. Założenie zostało spełnione - jest bardzo młodzieżowo.

Dąbrówka Potowska / FOCUS ON 

Zobacz także:

Pokój dla ucznia

Pokój dla dziecka - praktyczne rozwiązania

Skomentuj:

Przestrzeń dla ucznia