Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

PaperBoy - tapety (nie tylko) dla chłopców

Agata Ziółkiewicz

Zobacz oryginalne tapety z Wielkiej Brytanii.

Firma Paper Boy powstała z frustracji. Nie, to nie jest dobry początek. Chociaż to prawda. Okazuje się bowiem, że niezadowolenie pobudza kreatywność i zachęca do poszukiwania takiego rozwiązania, które nas w pełni zadowoli.

Tak więc Paper Boy powstała z frustracji. Victoria Cramsie, mama dwóch chłopców w wieku lat sześciu, postanowiła wprowadzić zmiany w pokoju synów. Rory i Archie wyrośli już z okresu niemowlęctwa i słodkie pastelowe kolory przestały pasować do ich chłopięcego pokoju.

Victoria postanowiła zatem zmienić tapety i odświeżyć nieco pokój synów. Wiedziała czego chce. Wzory tapet nie mogły być zbyt cukierkowe i słodkie - w końcu to pokój chłopców, nie chciała też wzorów folkowych ani dziwacznych. Poszukiwała tapety klasycznej, a jednocześnie z pewnym zadziorem, a nie uładzonej, grzecznej.

Po jakimś czasie poszukiwania zakończyły się smutną konstatacją: na rynku nie ma takiej tapety jaką sobie wymarzyła. Victoria wzięła więc do ręki ołówek i sama narysowała wzory, jakie chętnie widziałaby w swoim domu. Rory i Archie byli głównymi konsultantami i doradcami. Zaakceptowali pomysły mamy, zarówno wzory tapet, ich prostotę, jak i kolory i materiał.

Ostatnią sprawą było już tylko znalezienie producenta. Robert Hamlin-Wright i jego firma The Art of Wallpaper podjęła się tego zadania.

Paper Boy oferuje trzy kolekcje tapet: Dya-think-e-saurus, Animal Magic oraz Hand Made.

Dya-think-e-saurus to tapeta z dinozaurami. Jest taki wiek, gdy dzieci ogromnie fascynują te stworzenia, które żyły na Ziemi miliony lat temu. Ta tapeta zachęca do odkrywania świata dinozaurów. Przedstawia różne zwierzęta i chłopca, który się z nimi bawi. Może pobudzać wyobraźnię chłopców, którzy będą wymyślać niestworzone historie i przygody i dobrze się przy tym bawić.

Animal Magic odwołuje się do fascynacji dzieci makabrą. Szkielety, trupie czaszki to coś co może je przerażać a jednocześnie pociąga. Być może jest to początek oswajania się ze śmiertelnością i przemijaniem, a może też i zwykła ciekawość, chęć eksplorowania świata.

Animal Magic przedstawia różne zwierzęta z widocznym szkieletem, trochę tak jakbyśmy oglądali zdjęcie rentgenowskie. Pies, kot, królik, żółw z daleka są tylko sylwetkami, ale gdy podejdziemy bliżej możemy obejrzeć ich kostki.

Hand Made jest najbardziej łagodną i miłą tapetą z całego zestawu. Zabawa z teatr cieni liczy sobie pewnie z tysiące lat. Tapeta przedstawia taki właśnie teatr, gdzie postacie, czy to ludzkie czy zwierzęce, tworzy się przez odpowiednie ułożenie dłoni i palców. Zapewne najprostsze wzory potrafimy sami zrobić, a ta tapeta podpowie nam jak wykonać te bardziej skomplikowane albo też zwolni nas z tego zajęcia. Może ona równie dobrze zachęcić nasze dzieci do tworzenia własnego teatru cieni i opowiadania fascynujących historii.

Brytyjskie tapety Paper Boy są inne, są wyraziste, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, nie są nudne ani banalne.

Świetnie wypełniają lukę pomiędzy słodkimi, pastelowymi miśkami czy króliczkami a momentem gdy nasze dzieci w wieku lat nastu postanowią pomalować ściany swego pokoju na czarno.

I warto też zauważyć, że są to tapety, które równie dobrze mogą zdobić ściany pokoju dziewczynki jak i osoby dorosłej.

zobacz także:

Kreatywny pokój dziecięcy
Idealne miejsce do zabawy
Z Moho w świat

    Więcej o:

Skomentuj:

PaperBoy - tapety (nie tylko) dla chłopców