Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokoik do zmiany

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z biura architektonicznego TECON.

Pytanie:

Witam serdecznie,

zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w urządzeniu małego pokoju, jego metraż wynosi zaledwie 9,8 m2. Meble oraz wystrój pokoiku nie zmieniły się od ponad 12 lat (obecnie mam 25). Niestety pomieszczenie z biegiem czasu straciło na funkcjonalności, jak i charakterze. Jednym słowem nadszedł czas na zmiany! Chciałabym przeprowadzić całkowitą metamorfozę pokoju. Bardzo podobają mi się kontrastowe i nowoczesne wnętrza.  Obecnie w pomieszczeniu znajduję się nowy narożnik w kolorze beżowym, prosiłabym o uwzględnienie go w projekcie. Natomiast pozostałych mebli chętnie się pozbędę. Podłoga wyłożona jest dębowym parkietem. Mieszkanie jest adaptacją strychu, czego skutkiem są bardzo małe okna (111x84cm), umiejscowione na wysokości około 173 cm. Ściana nośna pod oknami nie jest w żaden sposób zagospodarowana. Pod lewym oknem znajduje się kaloryfer, który chciałabym jakoś ukryć, zabudować. Dodatkowym utrudnieniem są trzy belki stropowe, ciągnące się wzdłuż całego pokoju (największa przebiega przez środek sufitu). Obecnie obudowane są drewnem. Za drzwiami wejściowymi znajduje się mała wnęka, w której planuję umiejscowić dużą szafę z przesuwanymi drzwiami (zrobioną na wymiar) . Pytanie czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie? Kolekcjonuję od dziecka figurki i rzeźby koni, szczerze mówiąc nie chciałabym się ich pozbywać. Niestety nie mam pomysłu na ich wyeksponowanie, nie chciałabym aby pokój sprawiał wrażenie zagraconego. Czy nowoczesne i minimalistyczne wnętrze da się jakoś pogodzić z moją pasją? Pokoik obecnie pełni funkcję sypialni, miejsca do pracy (stanowisko komputerowe+drukarka) jak i pokoju dziennego, gdy przychodzą znajomi. Chciałabym, aby w dalszym ciągu łączył w sobie trzy powyższe funkcje w jednym. Aranżacja tak małego wnętrza jest dla mnie nie lada wyzwaniem, dlatego proszę o pomoc.
Dodatkowo dołączam zdjęcia pokoju w stanie obecnym.

Pozdrawiam
Paulina

Odpowiedź:

Zaproponowaliśmy coś lekkiego i nowoczesnego.

Sam układ pokoju oraz nietypowo umieszczone okna narzuciły formę i koncepcje. Proponujemy zaaranżować wnętrze w bieli przełamanej dodatkami w kolorze limonki i jasnej soczystej zieleni.

Dla kontrastu podłoga została przyciemniona. Wiele półek i otwartych powierzchni pozwoli wyeksponować przedmiot pasji Czytelniczki.

Niestety, mówiąc o metamorfozie, nie możemy zgodzić się z beżowym narożnikiem jaki chce pozostawić Czytelniczka. Kolor, jaki i kształt posiadanego narożnika, w żaden sposób nie przełamują standardów i nie kojarzą się z nowoczesnym, odświeżonym wnętrzem.

architekt Alina Badora

Biuro architektoniczne TECON  

    Więcej o:

Skomentuj:

Pokoik do zmiany