Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tak będą mieszkać najbogatsi Polacy!

Marta Lubaszewska , Wiktoria Głodowska

Kryształowe umywalki, podłogi z onyksu, 32 tysiące złotych za metr i widok wart każdych pieniędzy...

Złota 44 to pierwszy wieżowiec mieszkalny w Warszawie zaprojektowany przez światowej klasy architekta Daniela Libeskinda. To inwestycja Orco Property Group, dewelopera, który swoim klientom oferuje nie tylko apartamenty, ale też luksusowy styl życia.

W kwietniu 2013 roku do 54 piętrowego wieżowca wprowadzić się mają pierwsi mieszkańcy. To przede wszystkim ludzie z czołówki polskiego biznesu, osoby będące na liście 10 najbogatszych Polaków. Ceny apartamentów zaczynają się od 18 tys. złotych za metr. Im wyżej tym drożej, więc średnio za metr mieszkania w najbardziej pożądanym budynku w Warszawie trzeba zapłacić ok. 32 tys. złotych. Najmniejsze mieszkania mają 61,9 m2. Największym apartamentem jest penthouse, zajmujący aż 3 ostatnie piętra budynku, taras na dachu i mający... 375 m2!

Mieszkańcy będą mogli korzystać z całego wachlarza udogodnień. Na piętrze rekreacyjnym znajdować się będzie 24-metrowy basen, centrum fitness z salą do jogi, tarasem słonecznym i sauną. Do dyspozycji gości będzie całodobowy concierge, który spełni każde życzenie mieszkańca: zdobędzie bilety na mecz, zorganizuje transport, znajdzie opiekunkę do dziecka lub osobę do wyprowadzenia psa.

Najbogatsi Polacy bardzo dbają o prywatność. Każdy będzie posiadał kartę magnetyczną która umożliwiać będzie dostęp wyłącznie do piętra, na którym znajduje się jego apartament.

W cenie apartamentu jest jego wykończenie. Przyszli mieszkańcy mogą wybrać 15 różnych aranżacji wnętrz dostępnych w jednym z pięciu stylów wykończeń. Classic Elegance - Marble Nobility inspirowany jest klasycznymi proporcjami rzeźb włoskiego renesansu. Styl Metropolitan - Diamond Passion oddaje klimat prestiżowych nowojorskich alej. New Asian - Alabaster Touch przesiąknięty jest dychem Dalekiego Wschodu i azjatyckiej sztuki designu. Minimalistyczny styl Timeless Chic - Opal Sensation inspirowany jest nowoczesnymi wnętrzami loftów, a Art Deco - Crystal Touch jest ucieleśnieniem snu o współczesnych, najbardziej luksusowych rezydencjach świata. To właśnie ostatni styl cieszy się największym powodzeniem wśród właścicieli apartamentów.

Każdy z pięciu styli dostępny jest w trzech nastrojach kolorystycznych: jasnym, ciemnym i zrównoważonym. Standardowo w cenie jest wykończenie w stylu Classic Elegance - Merble Nobility. Wszystkie projekty są dziełem Patrycji Zaczyńskiej. W każdym apartamencie będą wbudowane w podłogę, energooszczędne grzejniki kanałowe, najwyższej jakości armatura łazienkowa a w kuchni sprzęt marki Gaggenau (w tym chłodziarka do wina w standardzie). Zgodnie z najnowszymi trendami w światowym designie drzwi wewnątrzlokalowe podobnie jak okna, zostały zaprojektowane na pełną wysokość poszczególnych apartamentów.

Ciekawostką jest inteligentny, komputerowy system zarządzania apartamentem HMS. Za pomocą jednego ekranu można będzie zarządzać pracą żaluzji, uchylnych paneli elewacyjnych, systemu ogrzewania, oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji.

Ostatnio miałyśmy okazję wjechać windą budowlaną na 54 piętro budynku. Jechałyśmy zamknięte w metalowej klatce prawie 5 minut. Tymczasem windy umieszczone w wysokościowcu Libeskinda, zawiozą gości na samą górę w 33 sekundy. Przeżycie niesamowite, a widok zapiera dech w piersiach. Tak na Warszawę będą patrzeć najbogatsi...

Czy ten widok jest wart każdej ceny?

Złota 44, pierwszy wieżowiec mieszkalny w Warszawie zaprojektowany przez światowej klasy architekta Daniela Libeskinda. Projekt jest zgodny z najbardziej wymagającymi normami ochrony środowiska i standardami technologicznymi. Posiada potrójnie przeszklone fasady - to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce - oraz komputerowy system zarządzania dostępny
z jednego ekranu dotykowego.

Skomentuj:

Tak będą mieszkać najbogatsi Polacy!