Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Letni dom dla rodziców i trójki dzieci

red.

O wymarzonym domu nad brzegiem morza i lecie w Skandynawii

Słowo Raganrok w mitologii skandynawskiej znaczy przeznaczenie bogów (często tłumaczone także jako zmierzch bogów). To wielka walka pomiędzy bogami a demonami, w wyniku której wszystkie gwiazdy zgasną, świat i siedzibę bogów strawi ogień a Ziemię zaleje wielkie morze. Z toni wyłoni się nowy, szczęśliwy świat bez wojen i przemocy.

Raganrok to także nazwa małej, szwedzkiej wioski niedaleko Sztokholmu. To właśnie tam Bettina i Martin Lee oraz trójka ich dzieci - dwunastoletnia Leona, dziesięcioletni Felix i rok młodszy Lucas spędzają letnie wakacje i wszystkie weekendy od kwietnia do października. Wyjeżdżając ze Sztokholmu rodzina zawsze zabiera ze sobą swoje dwa koty Miso i Rufusa.

Malutką działkę w Raganrok kupili pod koniec lat 70. teściowie Bettiny. Teren jest naprawdę piękny. W okolicy jest sporo zabytków z czasów wikingów, a zaledwie kilka kroków od granicy działki jest utworzone kąpielisko. Gdy Bettina i Martin stali się właścicielami terenu, postanowili wybudować tu swój letni domek. Po wielu obliczeniach okazało się, że na małej działce, przy odpowiednim rozplanowaniu pięcioosobowej rodzinie wystarczy 37 m2.

Właściciele chcieli aby dom był prosty i zbudowany w klasycznym stylu. Obłożono go sosnowymi, poziomymi belkami pomalowanymi ciemną bejcą. W letnim domu jest pełno światła. Wszystko za sprawą dużych okien i wielkich, przesuwanych, przeszklonych drzwi. Dzięki nim rodzina, siedząc w salonie ma piękny widok na morze.

Na parterze znajduje się kuchnia, salon z wydzielonym kącikiem jadalnym oraz łazienka z prysznicem i niewielką toaletą. W salonie stanęła duża, szara, tapicerowana kanapa. Sercem domu jest piec, który ogrzewa wszystkie pomieszczenia w mniej niż pół godziny.
Wąskimi schodami można dostać się na piętro, gdzie znajdują się dwa pokoje - sypialnia rodziców i dzieci.

Na działce rosną poziomki, jagody, maliny i jeżyny. Rodzina uwielbia rozpoczynać dzień od miseczki leśnych, pachnących owoców. Potem idą popływać. Wieczorami urządzają grille, ciesząc się swoim idealnym domem w Raganrok.

Skomentuj:

Letni dom dla rodziców i trójki dzieci