Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne atelier Joanny Klimas pełne peerelowskich smaczków

red.

Ubrania polskiej projektantki w oryginalnej oprawie

Co cechuje nowoczesne butiki i pracownie mody? Nietuzinkowe koncepcje, oryginalne lokalizacje oraz ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Przykładem takiej realizacji jest atelier Joanny Klimas na warszawskim Muranowie, zaaranżowane przez projektantów z OTOMI Store Lab.

Architekci, chcąc zachować oryginalny styl tej okolicy z lat 50. , pozostawili sporo charakterystycznych, peerelowskich elementów. Zachowali stary parkiet, gzymsy, fakturę ścian, finezyjne kraty w oknach oraz fabryczne grzejniki. Wykorzystali również oryginalne sztukaterie, a w niektórych miejscach pozostawili betonowo popielatą posadzkę z lastryko. W połączeniu z minimalistycznymi kolorami oraz brakiem dekoracji, elementy te tworzą nowoczesne wnętrze z charakterem. We wnętrzu atelier dominuje monochromatyczne połączenie kolorów - czarny, lakierowany parkiet oraz białe ściany, okiennice, meble. Jedynym kolorowym elementem są przyciągające uwagę kolekcje Joanny Klimas. Projektanci z OTOMI postawili także na wielofunkcyjność rozwiązań - parapety okienne służą również, jako wygodne siedziska wyłożone miękkim obiciem i poduchami.

- Życzeniem naszej klientki było stworzenie miejsca, które łączy w sobie sklep, kawiarnię i wzorcownię. Miejsca, w którym klientki nie tylko mogłyby przymierzyć projektowane przez nią kreacje, ale także podyskutować przy dobrej kawie i zrelaksować się przeglądając albumy mody z prywatnych zbiorów projektantki - mówi Krzysztof Kołodziejski architekt prowadzący projekt.

Dzięki współpracy Joanny Klimas i projektantów OTOMI powstał niepowtarzalny dwupiętrowy butik połączony z wzorcownią i kawiarnią. Dolny poziom został przeznaczony na tradycyjny butik z ekspozycją kolekcji, otwartą dla klientów pracownią oraz kawiarnię. Na wyższy poziom prowadzą ażurowe schody, nawiązujące do nożyc krawieckich, ze szklanymi stopniami. Piętro butiku zostało zaprojektowane jako antresola, gdzie w dzień znajdują się stoliki kawiarni i czytelni, a podczas pokazów mody zmienia się w rodzaj trybuny z której oglądane są pokazy - podobnie jak schody, antresola powstała na lekkiej ażurowej konstrukcji pokrytej szkłem.

Jak Wam się podoba to wnętrze?

Skomentuj:

Nowoczesne atelier Joanny Klimas pełne peerelowskich smaczków