Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w dawnym pałacu. Tu króluje eklektyczny styl

red.

Antyki połączone z klasykami designu, czyli mieszkanie w mediolańskim pałacu.

Uwielbiamy wnętrza, w których nadgryzione zębem czasu sprzęty mieszają się z nowoczesnymi elementami. Tak jest w mieszkaniu dwójki projektantów z DIMORE Studio - Britt Moran i Emiliano Salciego, które zaaranżowano w jednym z mediolańskich pałaców z XVIII wieku. Projektanci urządzili tam też swoją pracownie.

Pałacowe, bardzo wysokie wnętrza kryją wiele oryginalnych, starych elementów. Są tu duże, białe okna, podwójne drzwi w ozdobnych futrynach we francuskim stylu i przepiękne sztukaterie. Wiekowe elementy połączyli z nowoczesnymi detalami. Swobodnie mieszając historyczne style, stworzyli wyjątkową i bardzo oryginalną przestrzeń.

Połączenie stylów najbardziej widoczne jest w salonie. Większość mebli to antyki - nieco już podniszczone, ale znakomicie pasujące to tych wnętrz. Nowoczesne lampy skontrastowano z sofą z lat 40. XX w. pokrytą niebieskim aksamitem. W pokoju znalazło się też miejsce na sekretarzyk oraz pokaźną kolekcję ceramicznych waz.

Mediolańskie, eklektyczne wnętrza udowadniają, że antyki i meble uznawane za ikony designu mogą do siebie znakomicie pasować.  A mieszanie stylów to znakomity pomysł na ciekawe, oryginalne urządzenie mieszkania.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

1. W rogu pokoju stanęła lampa Arco, którą zaprojektowali w 1962 roku bracia Achille i Pier Giacomo Castiglioni. Była to pierwsza w historii lampa podłogowa, która oświetlała wnętrze z góry (tak jak lampa sufitowa). Klosz lampy można ustawić tak, aby znajdował się np. nad stołem. Podstawa Arco waży 65 kilogramów. Wykonana jest z marmuru karraryjskiego.  Lampę produkowaną przez firmę Flos można kupić np. w sklepie 9design.pl za 8200 zł. Więcej o lampie Arco przeczytasz tu>>

2. Na ścianie w salonie powieszono lampę MSC-R1C zaprojektowaną przez Serge'a Mouille w 1952 roku. Oświetla ona stojącą na stoliku kolekcję ceramicznych waz. Niezwykła, rzeźbiarka forma lampy od lat zachwyca ludzi na całym świecie. Klosz można obracać, dostosowując snop światła do własnych potrzeb. Lampę można zamówić np. na sergemouilleusa.com za ok. 2870 dolarów (w przeliczeniu to ok. 11200 zł).

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!

Skomentuj:

Mieszkanie w dawnym pałacu. Tu króluje eklektyczny styl