Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design w domu: mieszkanie w Katowicach

red.

Mieszkanie, które spodoba się nie tylko miłośnikom książek.

Najnowszą realizacją zespołu MUSK Collective Design jest nowoczesne mieszkanie na osiedlu Bażantowo w Katowicach. Przyjrzyjmy się mu dokładniej...

Wnętrza są bardzo jasne. Biel ścian i mebli świetnie kontrastuje z czarną podłogą. Całość przełamano dodatkami w intensywnych kolorach. Żółte i niebieskie akcenty można odnaleźć w całym mieszkaniu.

Salon połączony jest z aneksem kuchennym. Również i tu, między kuchennymi szafkami o białych, błyszczących frontach, pojawia się żółty, słoneczny kolor. Salon robi spore wrażenie. Architekci świetnie wykorzystali przestrzeń pod oknami, tworząc dwa wygodne "kąciki" do czytania.

Ścianę w sypialni zdobi napis "Midnd the Gap" a w łazience pojawia się oryginalna, kolorowa mozaika z płytek w graficzne wzory.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

1. W salonie widzimy żółty stołek Plopp, zaprojektowany przez Oskara Ziętę. Ten "stalowy dmuchaniec" przypominający dziecięcą zabawkę, to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektów. Do formowania Ploppa wykorzystywana jest innowacyjna technologia FiDU - dwie cienkie stalowe blachy są spawane ze sobą, a następnie nadmuchiwane pod wysokim ciśnieniem. Stołek otrzymał wiele nagród, w tym tą najcenniejszą - Red Dot Design Award. Można go zamówić na shop.zieta.pl za 1100 zł.

2. Przy kuchennym stole stoją trzy czarne krzesła. To Dr. Yes - model zaprojektowany przez duet projektantów - Philippe Starcka i Eugeni Quitlleta, dla marki Kartell. Krzesła (z zewnątrz błyszczące, w środku matowe) wykonane są z modyfikowanego polipropylenu przy wykorzystaniu technologii wtryskowej gazowej. Dr. YES to bardzo odporny model, który sprawdza się nie tylko we wnętrzach. Wprawne oko dostrzeże w mieszkaniu jeszcze jedno takie krzesło, tym razem w korze szarym. Można je kupić na w slepie atakdesign.pl za ok. 523 zł.

Skomentuj:

Design w domu: mieszkanie w Katowicach