Design w domu: mieszkanie młodych. Industrialnie i z charakterem

red.

Beton, cegła, drewno i "niegrzeczna" sztuka. Stylowe 65 m kw.

mieszkanie, mieszkanie w stylu loft, loft, industrialny styl, sztuka, design
Mieszkanie w Mińsku; proj. Nordes. Salon z kuchnią.
wiz. nordes.by

W naszym nowym cyklu "Design w domu" pokazujemy Wam ciekawe wnętrza, w których znaleźć można oryginalne meble i dodatki.

Dziś przyszedł czas na mieszkanie w Mińsku, o powierzchni 65 m kw. Należy ono do pary młodych ludzi, uwielbiających surowy industrialny styl. Projekt mieszkania przygotowało białoruskie studio Nordes.

Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni oraz dużej łazienki. Podoba nam się sposób, w jaki architekci połączyli różne materiały. Betonowe ściany i sufity świetnie pasują do podłóg z grubych, jasnych desek. Śnieżnobiała kuchnia kontrastuje z "brudnym" betonem, a ceglana ściana w sypialni ociepla surowe wnętrze. Smaczku dodają nowoczesne, "niegrzeczne" obrazy, z bohaterami popularnych komiksów.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Lampa BINIC marki FoscariniFot. foscarini.com

1. W salonie, na długiej szafce (nad którą wisi ekran) stoi mała zielona lampka. To BINIC marki Foscarini. Zaprojektowała ją w 2010 roku Iona Vautrin. Niewielka nocna lampka to połączenie dwóch masywnych kształtów, które razem tworzą lekką, zgrabną całość. Można ją kupić np. w sklepie fabrykaform.pl za 619 złotych.

Lampa AJFot. louispoulsen.com

2. Przy dużej szarej sofie widzimy czerwoną lampę AJ, zaprojektowaną w 1960 roku przez Arne Jacobsena, jako element wyposażenia hotelu SAS Royal w Kopenhadze. To projekt niezwykle prosty i minimalistyczny. Projekt niezwykle prosty i minimalistyczny. Stożkowaty klosz umieszczony jest na długiej cienkiej rurce. Lampy AJ produkowane są przez duńską firmę Louis Poulsen.

ZOBACZCIE CAŁE MIESZKANIE>>

Skomentuj:

Design w domu: mieszkanie młodych. Industrialnie i z charakterem