Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jasne mieszkanie w poznańskiej kamienicy

red.

Mieszkanie urządzone z umiarem, w którym zachowano historyczne elementy.

Mieszkanie w kamienicy na poznańskich Jeżycach to dzieło pracowni projektowej halo.architekci. Na powierzchni 62 m kw. znajduje się kuchnia z jadalnią, pokój dzienny, sypialnia oraz łazienka.

- Projektując to wnętrze chcieliśmy zachować jak najwięcej charakteru i oryginalnych elementów kamienicy - mówią architekci.

Całe mieszkanie zostało przebudowane tak, by zachowując historyczne elementy (takie jak ramy drzwi czy gzymsy) stworzyć wygodną, otwartą przestrzeń, maksymalnie wykorzystującą naturalne światło. Architekci pozbyli się dobudowanych, nawarstwiających się latami ścian przypadkowo dzielących mieszkanie na małe pomieszczenia. Pozostawili tylko te, które były niezbędne.

W salonie i sypialni odkryli oryginalną podłogę ukrytą pod wieloma warstwami farb. W długim korytarzu wygospodarowano łazienkę, gdzie zachowano ramę drzwi pierwotnie prowadzących do sypialni. Drzwi do łazienki  (nowy element) zatopiono w czarnej ścianie tak, by nie odwracały uwagi od tych oryginalnych.

W kuchni i łazience dominuje czerń i biel, które ustępują miejsca przytulnym szarościom w salonie i sypialni.

- Podstawowe meble to produkty IKEA. Wybieraliśmy białe, najprostsze modele, by nie dominowały we wnętrzach i oprócz spełniania swojej funkcji stanowiły tło dla bardziej charakterystycznych elementów wyposażenia takich jak oprawy świetlne, plakaty itp.

Wiele elementów wyposażenia to efekt poszukiwań na targach staroci, garażach i aukcjach internetowych. Dzięki takiemu podejściu architektom udało się osiągnąć efekt niepowtarzalnego wnętrza.

Skomentuj:

Jasne mieszkanie w poznańskiej kamienicy