Wasze wnętrza: metamorfoza pokoju Julki

red.

Jak zmienił się pokój 12-letniej Julki?

Pani Aneta prowadzi bloga MaJu Hand Made. Zdecydowała się pokazać nam kilka zdjęć pokoju swojej 12-letniej córki, który przeszedł ostatnio prawdziwą metamorfozę. Oto co napisała:

Hobbistycznie zajmuję się szyciem różnych dekoracji do wnętrz, dlatego też kupuję duże ilości różnych tkanin. Tkaninę w kolorze  turkusu oraz fuksji kupiłam przez przypadek i nigdy nie sądziłam ze te kolory mogą do siebie pasować. Uszyłam z nich poduszkę, córce się bardzo spodobała i zdecydowała ze chciałaby taka kolorystykę w pokoju. Na zakup farby wybrałyśmy się wraz z poduszką. Wymieszano nam odpowiednie kolory, które na ścianach okazały się strzałem w dziesiątkę.

Okazało się, że największy problem stanowiły meble.

Poprzedni wystrój pokoju nawiązywał do klimatów podróżniczych, był w spokojnej kolorystyce a wszystkie meble były w kolorze ciemnego brązu. Córka miała dużo pamiątek z różnych miejsc. Bałam się, że turkusy nie będą pasowały bo zazwyczaj takie kolory prezentują się dobrze z białymi meblami. Meble zostały, uszyłam zasłonki, poduszki itp. i pokój nabrał klimatu. Wystrój i kolorystyka tego pokoju na pewno różni się od poprzedniego ale i gust właścicielki się zmienia. Córka jest zadowolona a dla mnie najważniejsze, że mogłam spełnić jej życzenie i ma pokój taki jak chciała -  sama decydowała jaki kolor będzie na której ścianie, jakie dobierze tekstylia i dodatki.

    Więcej o: