Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warsztat zamieniony w mieszkanie - 50 m kw.

red.

Trzy poziomy na 50 m kw. - zapraszamy do Paryża!

Zabieramy Was na wycieczkę do Paryża, a dokładniej do serca 20. dzielnicy. Na podwórku jednego z domów stał niewielki budynek, w którym mieścił się warsztat. Architekci ze studia ANZI Architects, Gianluca Gaudenzi i Sandra de Giorgio, otrzymali zadanie przerobienia go w wygodne miejsce do mieszkania. Tak naprawdę nie jest to mieszkanie, tylko niewielki, ale bardzo oryginalny domek.

Chociaż powierzchnia nie była duża (50 m2), ogromnym atutem była wysokość pomieszczenia - ponad 3,5 metra! Architekci zdecydowali się na rozmieszczenie poszczególnych części mieszkania na trzech poziomach. Najniżej, przy wejściu, zaaranżowano małą kuchnię i jadalnię. Postanowiono nieco obniżyć podłogę.

Wchodząc po kilku schodkach, można dostać się do jasnego, pełnego książek salonu. Nad kuchnią i jadalnią architekci zaplanowali dużą antresolę, na której ulokowano sypialnię i biuro. Antresola, do której można wejść po schodach w kuchni, obudowana jest taflami szkła.

Architekci zaplanowali wnętrze tak, by przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, wyeksponowana była także jego wysokość. Jak Wam się podoba? Czekamy na Wasze opinie!

Skomentuj:

Warsztat zamieniony w mieszkanie - 50 m kw.