Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w berlińskiej kamienicy

red.

75 m kw. dla młodych mieszkańców wielkiego miasta.

Z czym kojarzy Wam się Berlin? Dla mnie stolica Niemiec to piękne kamienice, artystyczny klimat, oryginalne sklepy i galerie, tętniące życiem bary i kawiarnie. W modnej dzielnicy Prenzlauer Berg, pełnej wysadzanych drzewami ulic, kolorowych butików, sklepów z meblami w stylu vintage i niezliczonych kafejek, znajduje się mieszkanie zaprojektowane przez Sophie von Bülow, z myślą o młodych mieszkańcach wielkiego miasta.

Mieszkanie o powierzchni 75 m kw. mieści się w wybudowanej w 1900 roku kamienicy w stylu Art Nouveau. Sophie połączyła dwa niewielkie, zaniedbane mieszkania w jedno. Chciała maksymalnie wykorzystać przestrzeń, nie tracąc przy tym uroku oryginalnej architektury. Zdecydowała się na wyburzenie niektórych ścian i połączenie salonu, kuchni i jadalni. Powstało jasne, pełne słońca, przestronne wnętrze.

- Starałam się zachować piękne stare szczegóły, takie jak secesyjne sztukaterie czy oryginalną stolarkę okienną - mówi Sophie von Bülow.

Secesyjne elementy znakomicie współgrają tu z betonowymi wykończeniami. Usunięto zniszczone tapety, a ściany pomalowano jasnymi, neutralnymi kolorami. Zwraca uwagę jasna, prosta, minimalistyczna łazienka.

Piękny regał na książki, dodatki w stylu vintage, stare deski czy drabina jako dekoracje sprawiają, że mieszkanie zyskuje prawdziwy artystyczny klimat.

Podoba Wam się to wnętrze? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!

Skomentuj:

Mieszkanie w berlińskiej kamienicy