Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prosty jasny dom pełen bieli

red.

Z zewnątrz ten dom jest bardzo niepozorny, parterowy, z płaskim dachem i drewnianą elewacją. W środku kryją się stylowe wnętrza pełne bieli.

"Mniej znaczy więcej" twierdził  Ludwig Mies van der Rohe. Z genialnym modernistycznym architektem zgadzamy się w pełni.

Oglądanie domu w Quebecu (Kanada), zaprojektowanego przez studio la SHED, to nie lada przyjemność. Zarówno bryła budynku jak i  jasne, otwarte wnętrza zaskakują harmonią i spokojem. Architekci nazwali swój projekt "The Blue Hills House".

Parterowy dom, ukryty między drzewami znajduje się na sporym wzniesieniu. Zgodnie z życzeniem inwestora jest on praktycznie niewidoczny z poziomu ulicy. Prosta bryła z elewacją pokrytą deskami z jasnego drewna, pięknie wpasowują się w otoczenie.

Wnętrza domu również utrzymane są w neutralnej jasnej kolorystyce. Dominują tu odcienie szarości i bieli, zestawione z naturalnym drewnem i dodatkami w skandynawskim charakterze. Dom jest elegancki, ale i prosty zarazem. Nie ma tu zbędnych ścianek działowych. Architekci stworzyli jasną, otwartą, znakomicie doświetloną przestrzeń.

Za swój projekt, architekci ze studia la SHED0 otrzymali prestiżową nagrodę Quebec's Grands Prix du Design 2013. A Wam jak się podoba ten dom? My  jesteśmy pod wrażeniem!

Skomentuj:

Prosty jasny dom pełen bieli