Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odnowili 300-letni domek. Wygląda niezwykle malowniczo

Jagoda Mówińska

Właściciele tego budynku udowodnili, że warto odnawiać stare domy. W XVII-wiecznej chatce powstały klimatyczne wnętrza, które zachwycą wielbicieli domów z duszą.

W Kornwalii, na południu Anglii, znajduje się dom zwany Sweetpea Cottage. Z zewnątrz wygląda niepozornie, wręcz rustykalnie, jednak wnętrza zachwycają pełną uroku i szyku aranżacją. Budynek pochodzi z XVII wieku i został wzniesiony w typowo angielskim stylu. Nowi właściciele postanowili ocalić jego niepowtarzalny charakter. Zachowali rustykalny wygląd domu i na nowo zaaranżowali wnętrza w iście angielskim stylu.

Wnętrza z duszą

Wizytówką Sweetpea Cottage są ciepłe i przytulne wnętrza. Białe ściany i jasne podłogi stanowią dobre tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Ich styl oscyluje między vintage, angielskim i glamour. Z jednej strony mamy meble z postarzanego drewna, z drugiej obite aksamitem sofy. W jednym pomieszczeniu jest kryształowy żyrandol, w drugim zardzewiała lampa. Na tego typu kontrastach zbudowano cały wystrój.

Sercem domu jest kuchnia oraz rozległa strefa dzienna z pięknym kominkiem obudowanym kamieniem. Na piętrze mieści się stylowa łazienka ze stylizowaną wanną wolno stojącą oraz dwie sypialnie. Pierwsza z nich, przeznaczona dla dorosłych, została wyposażona w wielkie łoże w kolonialnym stylu. Drugą urządzono z myślą o najmłodszych - znajdują się w niej dziecięce łóżko, maskotki oraz miękki dywan do zabaw.

Na każdą pogodę

Słoneczne dni można spędzać, relaksując się na tarasie ozdobionym zielonymi roślinami. Można tu zjeść śniadanie, słuchając śpiewu ptaków, a wieczorem skosztować lokalnego wina.

Całość ujmuje wyjątkową atmosferą, niepowtarzalnym wystrojem łączącym w sobie wysoki standard z przytulnością. Właściciele domu postanowili podzielić się z innymi tym klimatycznym miejscem. Dom można wynająć. Znajduje się w ofercie firmy Unique Home Stays.

Skomentuj:

Odnowili 300-letni domek. Wygląda niezwykle malowniczo