Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne mieszkanie całe w sklejce - 75 m kw.

red.

Sklejka w wystroju mieszkania nie jest wyborem oczywistym. Warto jednak zaryzykować i wprowadzić sklejkę do aranżacji wnętrza. Zobacz, jak zrobili to w tym mieszkaniu.

Zabieramy Was dziś do mieszkania, o powierzchni 75 m kw., znajdującego się w zabytkowym budynku w centrum Melbourne. Właścicielami jest para młodych ludzi, spodziewająca się wkrótce pierwszego dziecka. Postanowili przerobić swoje mieszkanie i stworzyć komfortową przestrzeń dla powiększającej się rodziny. O pomoc poprosili architektów z australijskiego studio Clare Cousins Architects.

Inspiracją dla projektantów były japońskie wnętrza - jasne, pełne światła i wielofunkcyjne. Dawniej mieszkanie składało się z dużego salonu, kuchni i sporej sypialni. Przyszli rodzice chcieli wygospodarować dodatkowy pokój dla dziecka. Z racji niewielkiego budżetu zdecydowano się na tanie materiały. Zamiast oddzielać część mieszkania murowaną ścianą, zdecydowano się na postawienie ścianki ze sklejki.

To właśnie sklejka jest motywem przewodnim mieszkania. Oprócz ściany oddzielającej pokój dziecka od salonu, wykonano z niej szafki kuchenne i kubik, w którym ukryto sypialnię rodziców oraz bibliotekę. Łóżko schowano za przesuwanymi panelami w pastelowych kolorach. Sklejka idealnie pasuje odcieniem do podłogi z sękatych desek. Pomalowane na biało ściany i jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Podczas remontu mieszkania, udało się również stworzyć niewielką antresolę.

Zupełnie inny charakter ma łazienka. Białe płytki połączono z oryginalną złotą armaturą i złotymi dodatkami. Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie całe w sklejce - 75 m kw.