Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eklektyczne mieszkanie w starym garażu

red.

Ponadczasowy eklektyzm w Amsterdamie, czyli zaglądamy do bardzo oryginalnego mieszkania.

Czasem trafimy na zdjęcia mieszkań, na które można patrzeć się godzinami. Podoba nam się ich niesamowity, nieco tajemniczy klimat. Za każdym razem dostrzegamy mnóstwo ciekawych detali - a to stojący na szafce model statku, a to stary metalowy wiatrak lub oryginalną grafikę. Właśnie tak jest w przypadku tego oryginalnego mieszkania w Amsterdamie, zaprojektowanego przez pracownię Bricks Amsterdam

Jej założyciel - James van der Velden, wypracował charakterystyczny styl projektowania. Określa go mianem "timeless eclectism" (pol. ponadczasowy eklektyzm). Prezentowane mieszkanie było niegdyś zwykłym garażem. Van der Velden dostrzegł w budynku spory potencjał. Otwarta przestrzeń i duże przeszklenia, uruchomiły wyobraźnię projektanta.

Mieszkanie składa się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią. Są tu również dwie sypialnie z łazienkami. Każda z sypialni urządzona jest w innym stylu. W pierwszej, jedną ze ścian pomalowano na ciemnozielony kolor. Widzimy tu łóżko ze skórzanym wezgłowiem i trzy kinowe fotele. Jest tu również kilka półek, na których wyeksponowano ważne dla właścicieli przedmioty. Na samej górze znalazło się nawet miejsce na... motor! Łazienka przylegająca do sypialni również zasługuje na uwagę. Zamiast typowej szafki pod umywalkę, jest tu stół stolarski. Podoba nam się czarna, wolnostojąca wanna na eleganckich nóżkach.

Druga sypialnia ma nieco inny klimat. Ściana za łóżkiem jest w kolorze czarnym. Powieszono na niej ogromną, starą mapę. Stelaż łózka i stolik kawowy zrobiono z palet. Stoi tu również odrapana zielona, metalowa szafka. Trzeba przyznać, że w tym wnętrzu prezentuje się ona bardzo stylowo!

W salonie widzimy miękkie, skórzane kanapy, stylowe fotele i leciwe dywany. Na ścianach dzieje się naprawdę dużo - widzimy tu zarówno grafiki i obrazy, jak i poroża i skorupy żółwi. Zwróćcie uwagę na przytwierdzony do sufitu duży, okrągły, dworcowy zegar.  Trzeba przyznać, że to mieszkanie jest bardzo oryginalne!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć całego mieszkania. Koniecznie podzielcie się z naimi swoimi wrażeniami. Czekamy na Wasze komentarze!

Skomentuj:

Eklektyczne mieszkanie w starym garażu