Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom jednorodzinny pod Poznaniem

red.

Zaglądamy do pełnego światła domu w Skórzewie pod Poznaniem.

W cyklu "Design w domu" pokazujemy Wam ciekawie zaprojektowane wnętrza, których dopełnieniem są starannie dobrane meble i dodatki. Dziś zaglądamy do domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m kw. w Skórzewie pod Poznaniem. Wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni Easst.

Dom został przekazany architektom w stanie surowym deweloperskim. Ponieważ wnętrza rozplanowane były funkcjonalne, nie były potrzebne duże wyburzenia i zmiany gabarytów pomieszczeń.

- Sercem domu jest kominek, wokół którego odbywa się komunikacja. Ze względu na dużą bryłę przewodów kominowych a stosunkowo mało pozostającego miejsca, zdecydowaliśmy się na nietypowy pionowy kominek. Ściany zostały obłożone płytami betonowym. Wnęka na drewno oraz wykończenie pasma nad kominkiem (maskujące wentylacje kominka) wykonane zostały z malowanej proszkowo stali. - mówi Marcin Sucharski, architekt z pracowni Easst.

Wnętrze miało być jasne i pełne światła. Architekci zdecydowali się na białe ściany, białe zabudowy meblowe oraz jasną, dębową podłogę.Akcenty kolorystyczne pojawiają się na meblach ruchomych. Meble te z czasem można wymienić, całkowicie zmieniając charakter wnętrza.

Ściany łazienki na parterze, która nie posiada okien zostały wykończone białymi płytkami ciekawie załamującymi światło. Wnęki oraz ukryte przejście do przestrzeni pod schodami zostały zaakcentowane turkusowym kolorem. Łazienka na piętrze jest utrzymana w czarnej tonacji kontrastującej z białą ceramiką sanitarną.

Ogromnym atutem wnętrza jest kolekcja obrazów. Oryginalne meble i lampy od świetnych projektantów zostały wybrane razem z właścicielami domu.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

1. W salonie widzimy dwa niebieskie fotele w charakterystycznym kształcie kubełka. To foteleMishell, zaprojektowane w 2009 roku przez Piotra Kuchcińskiego dla firmy NOTI. Do kupienia w salonach NOTI i na mesmetric.com za ok. 1200 zł.

2. Na szczycie schodów stoi biały taboret w kształcie pieska. To Puppy - słynny projekt Eero Aarnio z kolekcji MeToo marki Magis. Ten zabawny przedmiot z wytrzymałego tworzywa może być stołkiem, zabawką i oryginalną dekoracją wnętrza. Piesek Puppy dostępny jest w czterech rozmiarach: S, M, L i XL. Kupisz go np. w sklepie fabrykaform.pl. Ceny zaczynają się od 232 zł.

3.Around firmy Muuto - okrągłe stoliki kawowe w salonie, to kwintesencja skandynawskiego wzornictwa. Zaprojektowane przez Thomasa Bentzena, proste i oszczędne w formie stoliki, znakomicie wyglądają zarówno "solo", jak i w grupach. Występują w kilku rozmiarach. Stolik Around od Muuto można kupić np. na atakdesign.pl za 1275 zł.

Wprawne oko dostrzeże w tym mieszkaniu jeszcze sporo mebli i dodatków takich firm jak Vita, BoConcept, Ligne Roset czy Kristalia. Szukanie ich to niezła frajda!

Skomentuj:

Dom jednorodzinny pod Poznaniem