Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkać na świecie - Bohemian vintage

Marta Lubaszewska

Z cyklu Mieszkać na świecie - W samym centrum Ottawy w Kanadzie, w sercu Małych Włoch stoi niewielki, dwupiętrowy domek.

Pokój do pracy
Pokój do pracy

Wzniesiony w 1915 roku, o powierzchni ok. 86 m2 posiada 2 sypialnie oraz, uwaga... 1,5 łazienki i niewielki ogródek. To całkiem sporo jak dla Kim, właścicielki mieszkania i choć nie mieszka w nim sama, reszta współlokatorów też nie narzeka. Reszta czyli sześć ukochanych kotów Kim.

Kim, współautorka znanego bloga o wnętrzach Desire To Inspire , wprowadziła się tu w 2007 roku. Od tamtego czasu sukcesywnie remontowała kolejne pomieszczenia w swoim domu. Na remont czeka jeszcze łazienka.

Jak sama twierdzi inspirowały ja tysiące zdjęć jakie przegląda tworząc blog - "Jest tam tyle pięknych i inspirujących  prac fotografów, stylistów i projektantów wnętrz. Magazyny wnętrzarskie na swoich stronach również dostarczają mnóstwa inspiracji" - mówi nam Kim.

Styl urządzonych przez nią wnętrz jest trudny do zdefiniowania. Nawet słowo eklektyzm nie ujmuje w całość jego wielowątkowości. Kim nazywa swój styl " vintage bohemian" i może właśnie ten zwrot najlepiej wyrazi klimat tutaj panujący. Przedmioty z drugiej ręki, często upolowane na aukcjach eBay, połączone z antykami oraz dodatkami z Ikea tworzą niepowtarzalną mieszankę.

Największym wyzwaniem przy urządzaniu domu była jego szerokość. To zaledwie 3,6 m. Wąsko, ale Kim mimo tego udało się stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń.

Ulubionym elementem nowego wystroju domu jest dla Kim dopiero co wyremontowana, wymarzona kuchnia. Drewniane szafki w azjatyckim stylu pochodzą z Greentea Design. Są solidne i oryginalne. W połączeniu ze stalowym sprzętem AGD tworzą ciekawą mieszankę  tradycyjnego wschodu z nowoczesnym zachodem. Krzesła przy kuchennym stole to słynne "pantony", projektu Vernera Pantona z 1968 roku. Ciekawym elementem są, oszczędzające przestrzeń,  drzwi w podłodze. Prowadzą do małej piwniczki, w której Kim trzyma wiele rzeczy, których nie musi mieć pod ręką.

W salonie króluje własnoręcznie zrobiona sofa. W jej wykonaniu pomagał Kim jej chłopak. Na pomalowanych drewnianych stelażach ułożone zostały wielki białe poduchy. Największy moduł ma ozdobne, toczone nóżki. Dwa pozostałe zamiast nóżek mają przykręcone kółka, dzięki czemu można dowolnie je ustawiać i zmieniać wygląd sofy. Kolorowe, etniczne poduszki ożywiają mebel.

Pokój do pracy oraz sypialnia też są pełne koloru. Białe podłogi stanowią idealne tło dla żywych, mocnych barw. Zarówno ściany jak i podłogi zostały pomalowane farbami Benjamin Moore.

Kim chodzi do pracy na piechotę. Dzięki temu, że dom znajduje się w centrum Ottawy, droga w jedną stronę zajmuje jej tylko pół godziny. 6 ukochanych kotów zawsze czeka na jej powrót z niecierpliwością.

Skomentuj:

Mieszkać na świecie - Bohemian vintage