Biura na miarę XXI wieku
Tradycyjne i bezbarwne miejsca pracy powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej korporacji decyduje się na bardziej śmiałe rozwiązania, inwestując w prawdziwie designerskie przestrzenie. Sprawdźcie jak wyglądają biura w nowoczesnym stylu!
Biurowiec One Shelley Street w Sydney
Budynek jest australijską siedzibą korporacji Macquarie Group. Nowoczesny gmach został stworzony przez projektantów z grupy Clive Wilkinson Architects. Udało im się stworzyć niepowtarzalne wnętrze, które jest jednocześnie wygodnym miejscem pracy. Głównym elementem projektu jest nietuzinkowa klatka schodowa (na zdjęciu powyżej), która łączy odległe od siebie części budynku tworząc ''drzewo spotkań" symbolizujące świetne kontakty firmy z klientami.
Niesamowity budynek na zdjęciach to front oraz wnętrze głównego biura telefonii komórkowej Vodafone w Portugalii. Ten futurystyczny gmach został zaprojektowany przez José Antónia Barbose oraz Pedra Guimarãesa. Budynek wbrew pozorom jest obiektem ośmiopiętrowym, ponieważ dwa najniższe poziomy schowane są pod ziemią. Taki biurowiec z pewnością przyciąga nie tylko biznesmenów, ale i turystów odwiedzających malownicze Porto.
Siedziba Facebooka w Palo Alto
W Krzemowej Dolinie, prawdziwym zagłębiu gigantów internetowych, aż tłoczno od biur tak wyjątkowych ja te należące do Facebooka (na zdjęciach). W miejscu pracy panuje nieprawdopodobna swoboda, a dla zatrudnionych przygotowane są specjalne pomieszczenia, do których mogą nawet zapraszać znajomych. Sale konferencyjne w budynku noszą nazwy ulubionych zespołów Marka Zuckerberka np. RUN DMC. Projekt przestrzeni biurowej wykonała firma A + O.
Bangkok University Creative Centre
Budynek został zaprojektowany przez Supermachine Studios. Myśl przewodnia designerów to: "Nie wielkie biuro, ale wielkie projekty", właśnie to stanowiło główne źródło inspiracji dla twórców. Całość nie przekracza 600 m kw. zawierając w sobie zarówno cześć biurową, bibliotekę oraz przestrzeń przeznaczoną na wystawy. Największe wrażenie na gościach robią świetnie dobrane i wyraziste kolory, które nadają miejscu charakter.
Hipszpańskie studio firmy Cargo
Biuro zostało zaprojektowane przez studio Group8, które znane jest z niekonwencjonalnych rozwiązań. Ciekawym elementem pomieszczenia są dawne kontenery przewozowe zaadaptowane na boksy dla pracowników. W niektórych z nich mieszczą się także sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne.
Biuro Google w Zurychu
Biuro Google w Zurychu to zdecydowanie jedno z najmniej konwencjonalnych miejsc pracy na świecie. Tylko tam idąc korytarzem można natknąć się na starą kolejkę górską, popracować leżąc na hamaku albo zjechać na zjeżdżalni. Biuro jest wyposażone w niemal wszystkie możliwe wygody m. in. boisko do koszykówki, kort tenisowy, salę do gier oraz spa.
Biurowiec Foote, Cone & Belding
Ten industrialny budynek to również dzieło grupy Clive Wilkinson Architects. Tym razem designerzy wprowadzili do swojego projektu odrobinę niekonsekwencji. W jednej części biura umieścili bardzo proste wyposażenie z surowych materiałów, a z kolei w innej sale błyszczą, mienią się i zaskakują sposobem wykończenia.
The Long Barn Studio
The Long Barn Studio to nietypowe biuro zaprojektowane przez Nicolas Tye Architects dla jednej z firm z angielskiej miejscowości Bedfordshire. Projektantom zależało na tym, aby to miejsce jak najmniej swoim klimatem przypominało pospolity biurowiec. W tym celu budynek został umiejscowiony w zacisznej części miasteczka na łonie natury. Większość ścian w budynku została wykonana ze szkła, w ten sposób wydaje się, że przestrzeń biura jest wręcz nieskończona. Dzięki temu pracownicy rzadziej czują się zmęczeni i przytłoczeni.
ANZ Centre w Melbourn
ANZ Centre to ogromny gmach o przestrzeni 130 000 m kw., w którym na co dzień pracuje ponad 6,5 tysiąca osób. Budynek składa się z 44 indywidualnych części wśród których są zarówno pomieszczenia biurowe, jak i miejsca, gdzie pracownicy mogą się zrelaksować. Autorem projektu, który w 2010 roku otrzymał nagrodę World Architecture Festival jest grupa HASSELL australijskiego pochodzenia.
Biuro Bears Cave
Paryska siedziba firmy Bears Cave to przestrzeń niewielka acz efektowna. Została zaprojektowana przez Paula Codame. Biuro zostało zaprojektowane tak aby znalazły się tam oddzielne pomieszczenia do pracy, spotkań i odpoczynku. Największą uwagę w kompleksie przykuwa mini sala konferencyjna na której sklepieniu ułożony jest ''tajfun'' składający się z drewnianych desek.
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami
Drewno w domu - aranżacje wnętrz
Dom pod Wrocławiem - połączenie minimalistycznego designu i sielskiego klimatu
Dom dla rodziny z betonem w tle