Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wieszak na rower i półka w jednym. Świetne rozwiązanie dla miejskich rowerzystów

red.

Ten wieszak to rozwiązanie dla wszystkich miłośników rowerów, którzy mają problem z ich przechowywaniem. Drewniany wieszak na rower połączony z półką to stylowe rozwiązanie do każdego wnętrza, a do tego powstały w słusznej sprawie.

Bika to nowoczesny wieszak na rower wykonany w 100% z drewna. Jest to zarówno wieszak, jak i półka na drobiazgi i klucze. Bika ma prostą, ale bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję. Uniwersalny wygląd sprawia, że pasuje do każdego wnętrza. Jednak najbardziej powinni go docenić właściciele małych mieszkań. Bika rozwiązuje bowiem problem z przechowywaniem roweru w niedużych przestrzeniach.

Za projektem stoi młode studio projektowe z Kanady, z siedzibą w Vancuver, o nazwie Killwood. Studio stawia przed sobą bardzo ambitne cele, w tym chce zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy wynikające z globalnego ocieplenia. Istotną rolę odgrywa w tym drewno, z którego wykonali wieszak.

Design przyjazny środowisku

Jest to drewno sosnowe pochodzące z chorych drzew zaatakowanych przez plagę chrząszczy. W wyniku ocieplenia klimatu populacja chrząszczy znacznie wzrosła i atakuje lasy sosnowe na terenie Centralnej i Północnej Ameryki. Tylko w Kolumbii Brytyjskiej ponad 18 mln hektarów lasów zostało zaatakowanych. Według najnowszych szacunków do 2021 roku aż 57 proc. tamtejszych lasów zostanie zniszczonych.

Chore drzewa są wycinane, aby uniknąć zagrożenia pożarowego. Z tych właśnie drzew Killwood chce tworzyć współczesne produkty przeznaczone na szeroki rynek i edukować o możliwych zagrożeniach ekologicznych. Wieszak Bika to pierwszy produkt stworzony przez Killwood.

Start-up można wspomóc na Kikstarterze, gdzie studio zbiera pieniądze na uruchomienie produkcji i kolejne projekty.

Skomentuj:

Wieszak na rower i półka w jednym. Świetne rozwiązanie dla miejskich rowerzystów