Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ten domek z daleka wygląda jak francuska flaga... A co się kryje w środku?

Jagoda Mówińska

Jest nieduży, ale można w nim swobodnie mieszkać, a do tego ma barwy francuskiej flagi. Ten domek zbudujesz sam w zaledwie trzy godziny. Jak to możliwe?

Joshua Woodsman, architekt z czeskiej firmy Pin-Up Houses, zaprojektował przenośny domek, który każdy może zbudować samodzielnie w zaledwie 3 godziny. Budynek składa się z 21 gotowych modułów wraz z dedykowanymi łączeniami. W razie potrzeby można ponownie rozłożyć go na części i przenieść w inne miejsce.

Woodsman podzielił dom na trzy strefy za pomocą kolorów. W niebieskiej części mieści się sypialnia, w białej strefa dzienna, a w czerwonej - kuchnia. Dobór barw sprawił, że budynek przypomina francuską flagę, chociaż początkowo nie stanowiła ona dla projektanta inspiracji. Woodsman wybierał kolory tak, by jak najlepiej oddawały charakter danej strefy, jednak efekt końcowy bardzo mu się spodobał i dlatego projekt nosi nazwę France.

Wnętrze domku zostało urządzone niezwykle funkcjonalnie - projektant wykorzystał każdy centymetr przestrzeni. Dzięki temu w niewielkim budynku zmieściło się łóżko, stolik z pufami oraz aneks kuchenny. Sypialnia została oddzielona od strefy dziennej za pomocą ścianki z półkami, co pozwoliło zaoszczędzić przestrzeń i stworzyć komfortowe miejsce relaksu. Kolejnym rozwiązaniem pomocnym przy małych wnętrzach są pufy w strefie dziennej, które mogą też pełnić funkcję pudeł na rzeczy. Te funkcjonalne rozwiązania zagwarantują komfortowy wypoczynek, a radosne, kolorowe wnętrze z pewnością wprawi w dobry nastrój każdego lokatora. W dobry nastrój może też wprawić cena. Całość kosztuje jedyne 1200 dolarów.

Skomentuj:

Ten domek z daleka wygląda jak francuska flaga... A co się kryje w środku?