Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku

red.

Polskie hotele coraz bardziej zwracają uwagę na wystrój i design. Tym właśnie chcą przyciągać gości. W ten trend doskonale wpisuje się gdański hotel Number One.

Hotel Number One w Gdańsku zyskał nowy, stylowy wygląd. Pełno w nim designerskich mebli i ciekawych rozwiązań. Wystrój lobby, restauracji, korytarzy, sal konferencyjnych, SPA i siłowni to ukłon w stronę tradycji Gdańska przy zachowaniu form nowoczesnego designu oraz uwzględnieniu potrzeb współczesnego gościa hotelowego. We wnętrzu można znaleźć takie obiekty jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Znajdują się także elementy zaprojektowane na specjalne na zamówienie hotelu według unikatowych projektów. Chodzi przede wszystkim o sofy znajdujące się w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki. Połączenie znanych mebli i oryginalnych rozwiązań przesądza o wyjątkowym charakterze wnętrz.

W projekcie staraliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto – jego wspaniałość kiedyś i dziś – było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym dość odważnym połączeniom chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy, gdański styl- mówi autor wnętrz hotelu, Jan Sikora.

Dr hab. Jan Sikora (Sikora Wnętrza) znany jest z realizacji takich jak Stacja Kultura, Sopoteka czy Hotel Molo.

Skomentuj:

Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku