Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Ibis Styles powstaje w Tomaszowie Lubelskim. Znamy projekt wnętrz

red.

Najnowszy projekt pracowni Tremend - wnętrza Ibis Styles Tomaszów Lubelski - znajduje się w pobliżu Puszczy Solskiej oraz Roztocza. Ta malownicza okolica stała się motywem przewodnim dla hotelu marki należącej do grupy Accor Hotels.

Projekt zostanie zrealizowany w centrum miasta, w budynku dawnego hotelu Laureat, który czeka gruntowna przebudowa. Po metamorfozie będzie oferował gościom 51 pokoi wraz z restauracją o powierzchni 250 metrów kw. Aby goście hotelu Ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim mogli w pełni poznać uroki Roztocza, właściciele obiektu postanowili zaproponować im zaciszne miejsce, będące swoistą oazą spokoju. Projekt wnętrz dla sieci po raz kolejny zrealizowała pracownia Tremend. Architekci: Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka i Daria Cichoń bez wahania podjęli decyzję, że motywem przewodnim będzie Roztocze i wszechobecna w nim nieskażona przemysłem natura. W nowoczesnych wnętrzach hotelowych pojawia się więc naturalne drewno, roślinność, pnie drzew, kamień i cała gama soczystych odcieni zieleni, błękitów oraz szarości przełamanych złotem, miedzią, rudościami i brązami.

Projekt lobby

U progu hotelu, w strefie lobby, poczujemy się jak we wnętrzu leśniczówki. Jest tam kominek, przy którym będzie można zasiąść i ogrzać się. Na ścianie wokół paleniska znajduje się regał z półkami na książki. Aranżacja przywołuje na myśl skojarzenie z gabinetem leśniczego. Wygodne fotele i kanapa w odcieniach spokojnych błękitów, morskiej zieleni i szarości oraz drewniany stolik kawowy z solidnych pni drzew zachęcają do odpoczynku. Nad nimi wiszą trzy miedziane lampy przypominające wielkie szyszki. Motywem powtarzającym się na ścianach i sufitach są cienie gałęzi drzew.

Hotel inspirowany Roztoczem

Przechodząc korytarzem w poszukiwaniu swojego pokoju odnosi się wrażenie, jakby spacerowało się wzdłuż brzegu potoku. Motywy rzeki na wykładzinie hotelowej prowadzą gości wprost do ich pokoi.

Wchodząc do pokoi, można odnieść wrażenie, że wciąż znajdujemy się w głębi zacisznego lasu. Klimat ten sprzyja wypoczynkowi tak potrzebnemu hotelowym gościom. Wieszaki przywodzą na myśl konary drzew, na posadzce widzimy cienie gałęzi. Poza elementami nawiązującymi do natury, bez trudu można dostrzec również inspiracje lokalne. Na poduszkach znajdziemy wzór, który pojawia się na roztoczańskim miodniku, a na drewnianych ścianach, tuż nad wezgłowiem łóżka, wyjątkowe zdjęcia Tomaszowa Lubelskiego.
 
Inwestycja ma się rozpocząć wiosną, a obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 roku. Projektanci: Magdalena Federowicz- Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka, Daria Cichoń.

Skomentuj:

Nowy Ibis Styles powstaje w Tomaszowie Lubelskim. Znamy projekt wnętrz