Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekologiczny domek - przestrzeń maksymalnie wykorzystana

red.

Mały domek o powierzchni 19 m kw. ma wszystko, co potrzebne do życia. Nie tylko wygląda stylowo, ale jest też wygodny, a do tego ekologiczny. Każdy może mieć taki dla siebie.

Mały, samowystarczalny domek, który na dodatek można podpiąć do samochodu, to dla wielu spełnienie marzenia o wolności i własnych czterech kątach. Amerykańska firma Minim Homes oferuje właśnie takie ekologiczne domki. W 2013 roku zaczęła ona od produkcji domków o powierzchni 19,5 m kw. Teraz do oferty włączyła także nieco większe, o powierzchni 25 m kw.

Według projektantów w obu domkach mogą wygodnie mieszkać dwie osoby. Jest w nich w pełni wyposażona kuchnia (z kuchenką, lodówką i piekarnikiem), łazienka z prysznicem oraz salon. Na podeście, w którym ukryto duże, wysuwane łóżko, zaaranżowano kącik do pracy. Zastosowano w nich wiele ciekawych rozwiązań, pozwalających na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, co dobrze ilustruje powyższa animacja.

Domek ma na dachu baterie słoneczne. Jest również przystosowany do zbierania deszczówki, co minimalizuje koszty jego użytkowania. Od niedawna firma Minim Homes daje swoim klientom możliwość wzniesienia własnego domku. Można kupić dokładne plany konstrukcyjne wraz z "instrukcją", jak taki domek wybudować. Koszt to 495 dolarów. Firma ma też w planach produkcję takich domków na sprzedaż. Planowana cena to ok. 70 tys. dolarów.

Skomentuj:

Ekologiczny domek - przestrzeń maksymalnie wykorzystana