Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biel i beton. Nowoczesne mieszkanie pełne oryginalnych rozwiązań

red.

Motywem przewodnim w tym mieszkaniu jest beton, który w połączeniu z oryginalnymi formami i oświetleniem tworzy niemal futurystyczny klimat.

Mieszkanie projektu warszawskiej pracowni 81.waw.pl przypomina charakterem futurystyczne wnętrze. Dominują w nim proste formy, a motywem przewodnim jest beton. W centralnej części mieszkania znajduje się betonowy sześcian, w którym usytuowane są pomieszczenie techniczne, łazienka i widoczny od strony salonu biokominek. Wokół betonowej kostki zaaranżowano pozostałe pomieszczenia, przede wszystkim salon z kuchnią.

Na otwartym planie

Salon z kuchnią stanowią jeden otwarty plan z zabudową z charakterystycznym poziomym podziałem. Dzięki temu całość została optycznie wydłużona. Salon jest jasny, co dodatkowo podkreślają śnieżnobiałe meble - opisuje Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.waw.pl. Ważną rolę w aranżacji odgrywają obłe kształty, szczególnie te pomiędzy częścią kuchenną a salonową. Przełamują one kubistyczną estetykę.

Beton pojawia się również w sypialni, kontynuując surowy klimat wnętrza. Znajduje się za zagłówkiem łóżka. Widać tutaj także charakterystyczne dla tego projektu obłe kształty białych elementów. Pojawiają się one również na szafkach i w liniach ledowych, które są oświetleniem głównym, biegnącym przez całe mieszkanie, w tym korytarz. Doskonale podkreśla to betonową kostkę - dodaje Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.waw.pl.

Zawsze jasna łazienka

Łazienka została w całości wykończona tynkiem mineralnym imitującym beton, za którymi zostały ukryte szafki. Dla rozświetlenia wnętrza spójnego z koncepcją projektu pojawia się jasna podłoga, która przechodzi na ścianę za wanną. Biała umywalka, toaleta i pozostałe elementy sanitarne zostały wkomponowane w szarą przestrzeń, którą dodatkowo podkreślono dużym lustrem.

W łazience gościnnej, w kabinie prysznicowej, użyto mozaiki, która imituje krople deszczu. Konsekwentnie pojawia się również betonowa ściana, a elementy sanitarne pozostały w białych kolorach.

Kolor dla dzieci

Żywsze akcenty kolorystyczne pojawiają się dopiero w pokojach dziecięcych. Dziewczęcy jest pudrowy, a w chłopięcym dominuje żywa zieleń. Głównym elementem dekoracyjnym przykuwającym uwagę są szafki, które powstały w wyniku zabawy kwadratami – część z nich jest zamknięta, część odkryta. W pokoju chłopca biurko zostało wkomponowane w zabudowę szafy, w dziewczęcym zaś znajduje się w osobnym miejscu. Podobnie jak w całym mieszkaniu dominuje tu minimalizm, prostota i kostki.

Skomentuj:

Biel i beton. Nowoczesne mieszkanie pełne oryginalnych rozwiązań