Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spiced Honey - kolor roku 2019 według marki Dulux

Jaki jest kolor roku 2019 według ekspertów marki Dulux? Spiced Honey, bo o nim mowa, może kojarzyć się z bursztynem lub terakotą - nam przywodzi na myśl cynamon. Jest ciepły, kojący dla oczu i pięknie komponuje się z jasnym drewnem.

Spiced Honey to niezwykle wszechstronny kolor, który w zależności od oświetlenia i sąsiednich kolorów może z jednej strony wyciszać, uspokajać, a z drugiej pobudzać, stymulować i dodawać energii– opisuje Kolor Roku 2019 Heleen Van Gent, Dyrektor Kreatywna Global Aesthetic Center AkzoNobel, właściciela marki Dulux.

Spiced Honey kolorem roku 2019 wg Dulux

Już po raz szesnasty eksperci z Global Aesthetic Center AkzoNobel wybrali kolor, który będzie wiódł prym w nadchodzącym roku. Jak zwykle ostateczna decyzja została poprzedzona analizą globalnych trendów, która pomogła określić kierunek, w jakim warto podążać aranżując wnętrza w najbliższych sezonach. Spiced Honey ma za zadanie sprawić, że nasze wystrój naszych mieszkań będzie podążał za modą, a inspirujące aranżacje przygotowane przez ekspertów podpowiedzą, w jaki sposób możemy łączyć ten kolor z meblami i dodatkami.

Kolor roku 2019 ma odzwierciedlać hasło Let the light in (Zaproś światło do swojego domu). Skąd pomysł na taką myśl przewodnią?

Wyniki naszych najnowszych badań pokazują, że na całym świecie ludzie doświadczają przypływu energii, optymizmu i chcą z nadzieją patrzeć w przyszłość. Po napawających niepokojem wydarzeniach ubiegłych lat czujemy potrzebę wpuszczenia do naszego życia więcej radości, słodyczy i spokoju – więcej światła. Spiced Honey to kolor, który odzwierciedla te pragnienia– mówi Heleen Van Gent, Dyrektor Kreatywna Global Aesthetic Center AkzoNobel.

Spiced Honey - palety kolorystyczne

Kolor roku 2019 wg Dulux, Spice Honey, został zaprezentowany w rozbiciu na cztery palety kolorystyczne, które mają nam pomóc w skomponowaniu odpowiedniego połączenia barw do naszego mieszkania:

  • Ciepła Neutralność – Think: miękki róż, intensywny burgund i wyrafinowany głęboki błękit.
  • Miękkie Pastele – Dream: romantyczne róże i błękity.
  • Intensywne Odcienie – Love: głęboka, leśna zieleń, wyrazisty cyjan i intensywna czerwień.
  • Wyrazista Jasność – Act: intensywne czerwienie i zielenie, delikatne róże i błękity oraz biele i szarości.

Skomentuj:

Spiced Honey - kolor roku 2019 według marki Dulux