Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić pokój dla sportowca i księżniczki?

red.

Na pytanie czytelników odpowiadają architektki Marta Drzymała i Agata Abramczuk z pracowni MADAMA.

Pytanie

Droga Redakcjo,

mamy dwoje dzieci, 8-letniego Filipa - pierwszoklasistę, który trenuje piłkę ręczną oraz nożną i uwielbia biegać oraz 6 - letnią Anię uczęszczającą do zerówki, która uwielbia zarówno przebierać się za księżniczkę, jak i bawić się lalkami. Dzieci dzielą pokój, który urządziliśmy im 7 lat temu. Nadszedł jednak czas, aby stworzyć dzieciom miejsce do nauki, zabawy oraz aktywnego spędzania czasu. Myślimy o tym, aby urządzić każdemu przestrzeń wg ich zainteresowań. Planujemy zrobić podwieszany sufit, aby było dużo światła, oraz: w części Filipa na wprost wejścia postawić szafę w zabudowie, biurko, łóżko (mamy100x200) i jeśli będzie możliwe - wytapetować lub pomalować na ścianie kształt bramki do piłki ręcznej (do codziennego grania) oraz ustawić/powiesić telewizor. W części Ani - po prawej strony od wejścia chcielibyśmy wymienić drzwi od szafy, umieścić łóżko (mamy 90x200), biurko, regał na zabawki oraz dywanik do zabawy. Myślimy, aby na tę chwilę nie dzielić pokoju na stałe ścianą, ale może czymś ruchomym, dzieci lubią się wspólnie bawić i potrzebują przestrzeni do gry w piłkę ale na czas nauki potrzebne jest dla każdego z nich spokojne miejsce. Prosimy o pomoc w aranżacji tej dziecięcej przestrzeni. Jesteśmy otwarci na różne propozycje.

Pozdrawiamy serdecznie,
Edyta i Krzysztof

Odpowiedź

Podział wykładziny idzie w parze z podziałem stref tego pokoju. U chłopca łóżko na antresoli. Pod antresolą miejsce na bramkę do gry w piłkę. W miejscu tym również można położyć się wygodnie na pufie i oglądać telewizję.

Strefa chłopca grającego w piłkę to typowo " chłopięca strefa " . Utrzymana jest w szarościach , bielach z dodatkami zieleni oraz błękitu. Na suficie fototapeta z motywem boiska piłkarskiego będzie potęgować sny chłopca o sukcesach sportowych.

Regał oddzielający dwie strefy chłopca od dziewczynki jest dostępny z jednej jak i drugiej strony. W miejscu powieszonego TV w strefie chłopca u dziewczynki jest miejsce na książki.

Strefa dziewczynki to już zupełny inny świat. Rodem z bajki o księżniczce. Na suficie fototapeta z motywem nieba. Szafa wnękowa w neutralnych kolorach sprawdzi się tym pokoju nawet jak dzieci dorosną.

Marta Drzymała, Agata Abramczuk

MADAMA

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić pokój dla sportowca i księżniczki?