Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sof loft na warszawskim Mokotowie

red.

Wnętrze inspirowane loftami i starymi kamienicami

To przeszło 150-metrowe mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze luksusowego apartamentowca, położonego w pobliżu zielonego pola mokotowskiego. Jego właściciele wraz z przeprowadzką do nowego lokum postanowili zmienić styl życia i styl mieszkania. Projektantom z pracowni projektowej Soma Architekci jako inspiracje wskazali wnętrza w loftach i starych kamienicach.

W nowym mieszkaniu miało tez znaleźć swoje miejsce kilka mebli z ich poprzedniego lokum, do których właściciele byli już przywiązani  m.in. wygodne tapicerowane łóżko w odcieniu głębokiego fioletu czy lekka, minimalistyczna sofa.

Mieszkanie składa się z salonu z przeszklonym wykuszem, pełniącym role zimowego ogrodu, dużej wygodnej kuchni , dwóch łazienek, dwóch sypialni i gabinetu. Podstawą aranżacji, zgodnie z życzeniem przyszłych mieszańców stały się  typowo surowe materiały; szlifowany beton na ścianie salonu, biała cegła nadająca nieco kamieniczny charakter kuchni i sypialni oraz szerokie, fabrycznie postarzone drewniane deski podłogowe. Całość oprócz jednolitej podłogi spina powtarzająca się biała i grafitowa kolorystyka ścian i gresów.

Na ich tle odpowiednio prezentują się charakterystyczne stalowe elementy konstrukcyjne mebli , jak wykonany wg projektu pracowni Soma Architekci regał biblioteczny w salonie czy stalowe fronty robionej na zamówienie kuchni ze stalowymi frontami. Lekko Industrialny charakter wnętra podkreślają odpowiednio dobrane meble wolnostojące i lampy oraz dodatki, z dużym wyczuciem skompletowane przez właścicielkę mieszkania.

Całość tworzy zaskakująco przytulne i bardzo charakterystyczne wnętrze o prawdziwie indywidualnym charakterze.

Skomentuj:

Sof loft na warszawskim Mokotowie