Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dla studenta. Ma zaledwie 10 m kw. i wszystko, co młodemu człowiekowi jest niezbędne na start

red.

Czy da się wygodnie mieszkać na tak małej przestrzeni? Czasem mniej znaczy więcej! Zobaczcie, jak wygląda "idealny" dom dla studenta - nieduży, ale funkcjonalny i zachwycający swoją prostotą.

Interesujący projekt "idealnego" lokum dla studenta przedstawiła szwedzka pracownia Tengbom. Zaproponowali studentom zamieszkanie w ergonomicznie urządzonych, przyjaznych dla środowiska, zrobionych z sosnowego drewna domkach.

Dom dla studenta ma tylko 10 m kw. powierzchni

Na tak niewielkiej przestrzeni znajduje się salon z kuchnią, kącik do pracy i łóżko na antresoli.  Sporo tu pomysłowych rozwiązań! Przyjrzyjmy się mu dokładniej. Aby jak najlepiej wykorzystać bardzo małą przestrzeń, architekci zaprojektowali stół, który po złożeniu... zasłania okno (bez obaw, w "idealnym" studenckim domu nie zapomniano o szybach). Składane jest również siedzisko. Idealnym rozwiązaniem do małych wnętrz są przesuwane drzwi. Właśnie takie zdecydowano się zamontować w łazience.

Na antresolę można dostać się po wąskich schodkach

Znalazło się tu miejsce na materac, który po dodaniu poduszek może pełnić funkcję sofy. Jest tu również kilka półek na książki i niezbędne sprzęty. Nie zapomniano o lampce nocnej. Antresolę zabezpieczono linkami. Pod schodkami zamontowano składane biurko. Również tutaj rozłożenie blatu skutkuje "odsłonięciem" okna.

Co sądzicie o tym domku? Nie mamy co prawda informacji odnośnie kosztów budowy, ale ten pomysł może posłużyć za ciekawą inspirację.

Wiecie, że w Polsce powstają mikroapartamenty o powierzchni 12-20 m kw.?

Skomentuj:

Dom dla studenta. Ma zaledwie 10 m kw. i wszystko, co młodemu człowiekowi jest niezbędne na start