Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Krakowie szyty na miarę

red.

Oswojony minimalizm, czyli krakowski dom czteroosobowej rodziny.

Prezentowane wnętrze domu jednorodzinnego jest autorstwa architekt wnętrz Ireny Lang z krakowskiej pracowni projektowej Loftstudio. Dom zamieszkuje czteroosobowa rodzina z nastoletnimi córkami.

Jako że nie był to pierwszy dom właścicieli znali dobrze swoje oczekiwania decydując się na indywidualny projekt domu, który tym razem miał zostać uszyty na miarę. Od początku procesu projektowego inwestorów cechowało bardzo praktyczne i racjonalne podejście do przestrzeni domu. Na pierwszym miejscu była funkcjonalność ubrana w odpowiednią szatę stylistyczną.

Zastosowane materiały jak klinkier, beton architektoniczny, dębowa deska na podłodze, meble w fornirze dębowym oraz orzechu amerykańskim, trochę szkła a wszystko wśród bieli i szarości dało bardzo przyjazny klimat całości. Według projektantki to taki oswojony minimalizm. Wnętrze które pozwala odetchnąć po ciężkim dniu gdzie nie ma agresywnych i krzykliwych akcentów.

Trzon strefy dziennej domu stanowią schody wykończone dębowym obłogiem ze szklaną balustradą i betonową ścianą oraz przyklejony do nich kominek wykończony w bardzo oszczędny sposób czarnym, płomieniowanym granitem. Wejście do schowka pod schodami zostało dyskretnie obudowane płytą mdf polakierowaną na biało. Położenie kominka pozwala korzystać z jego uroku zarówno siedząc przy stole w jadalni jaki i przebywając w strefie wypoczynkowej z TV. Z obu tych miejsc roztacza się piękny widok na rozległe pola przed domem.

Równie przyjemny widok prezentuje się przez panoramiczne okno w kuchni, która jest otwarta na salon. Każda z trzech łazienek w domu ma nieco inny charakter począwszy od biało-drewnianej na parterze przez rdzawą łazienkę córek skończywszy na biało - szarej przy głównej sypialni na piętrze.

Biel, szarości w różnych odmianach kolorystycznych i fakturach, klinkier, czarne akcenty oraz ciepłe drewno to elementy obecne w całym domu nadające całości spójny charakter. Jednocześnie (jak podkreślają właściciele) zastosowane rozwiązania i materiały są praktyczne i funkcjonalne spełniając pierwotne założenia.

Skomentuj:

Dom w Krakowie szyty na miarę