Stylowe mieszkanie we wrocławskiej kamienicy - 45 m2

red.

Nowoczesne mieszkanie w starej kamienicy

małe mieszkanie, mieszkanie w kamienicy, jak urządzić małe mieszkanie, nowoczesne mieszkanie
Mieszkanie we Wrocławiu - 45 m2; proj. Anna Kołodzińska i Marta Niedbalec
fot. Marta Niedbalec/ zamuramizadachami.pl

Mamy słabość do mieszkań w starych kamienicach! Często posiadają one niepowtarzalny klimat, który tworzą stare parkiety, oryginalne stolarki czy piece kaflowe. Takie elementy mogą świetnie prezentować się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, dodając mieszkaniu ciepłego charakteru.

Dziś prezentujemy Wam mieszkanie we wrocławskiej kamienicy, zaprojektowane przez Martę Niedbalec i Annę Kołodzińską z pracowni Za murami za dachami. Mieszkanie o powierzchni 45 m2 składa się z wąskiego przedpokoju, salonu, sypialni i ciasnej kuchni. Dominują tu szarości, które przełamano ciepłymi kolorami. Powstało przytulne, współczesne wnętrze.

W długim, wąskim przedpokoju musiało znaleźć się miejsce na wieszak na ubrania i szafki na buty. Ciekawie prezentują się fotele kinowe. Można na nich wygodnie przysiąść zakładając buty, a przy tym po złożeniu nie zajmują dużo miejsca!

małe mieszkanie, mieszkanie w kamienicy, nowoczesne mieszkanie, jak urządzić mieszkaniefot. Marta Niedbalec/ zamuramizadachami.pl

W salonie biel i szarość przełamano pomarańczowymi akcentami. Narożnik pokoju pomalowano na ciemnoszary kolor, dzięki czemu wyeksponowano nowoczesną, białą lampę.

Niewielka sypialnia wyposażona jest w jasne meble. Wiszące z boku lustro optycznie poszerza niewielkie wnętrze. Stanęła tu też wysoka, pojemna szafa oraz stare, drewniane krzesło po babci, które podkreśla charakter mieszkania w kamienicy.

Ogromnym wyzwaniem dla architektów była ciasna kuchni. Mimo niewielkiej powierzchni, znalazło się miejsce na wygodny blat roboczy, pojemną lodówkę oraz lekkie półki na których poustawiano książki kucharskie właściciela. Ciekawym pomysłem jest składany stolik, który nie zajmuje wiele miejsca. Po rozłożeniu, poszerzony o parapet, stanowi wygodne miejsce do jedzenia. Warto też zwrócić uwagę na wiszącą w oknie, zabawną lampę.

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Nam się bardzo podoba!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Stylowe mieszkanie we wrocławskiej kamienicy - 45 m2